У Росії раптово "передумали" щодо приєднання США до нормандського формату: "протипоказань немає"

У Росії раптово "передумали" щодо приєднання США до нормандського формату: "протипоказань немає"
Читать на русском

Раніше у РФ виступали проти розширення нормандського формату.

Російське МЗС після переговорів американського та російського президентів Джо Байдена та Володимира Путіна заявило, що Штати цілком могли б приєднатися до нормандського формату. Тепер у цьому питання "немає протипоказань", хоча донедавна міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров називав дану ініціативу "образою Франції та Німеччини".

Про це APnews повідомляє з посиланням на "РИА Новости".

Як заявив виконуючий обов'язки директора третього європейського департаменту МЗС Росії Олег Красницький, питання підключення США до нормандського формату звучить постійно.

"В принципі протипоказань до підключення США немає, оскільки вони реально впливають на Україну, і від позиції Вашингтона залежить дуже багато у врегулюванні українського конфлікту. В принципі, якщо США реально готові внести свій внесок, ми завжди були відкриті до того, щоб Америка чинила свій вплив на Київ", - заявив він.

Зазначимо, що ще нещодавно, у вересні, голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав "образою" спроби України розширити нормандський формат по Донбасу за рахунок підключення США.

Нагадаємо, як писав APnews, у вівторок 7 грудня відбулися закриті переговори президента США Джо Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним.

Однією із ключових переговорних тем стала ескалація на сході України та стягування російських військ до українських кордонів. Як повідомили у Білому домі, Байден пригрозив Путіну економічними заходами проти Росії у разі вторгнення в Україну.

Новини партнерів

ПЦУ спростувала міф про заборону жінкам ходити до церкви під час менструації
СБУ повідомила, що запобігла масовому розстрілу в коледжі на Черкащині