У річці Дніпро виявили важкі метали, ртуть та агропестициди

У річці Дніпро виявили важкі метали, ртуть та агропестициди
Читать на русском

У Мінекології вважають, що немає підстав для заборони на ловлю риби та купання в Дніпрі

Важкі метали, ліки, пестициди та ртуть виявили у водах річки Дніпро. Про це повідомляє APnews з посиланням на Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів.

Так, у воді виявили близько 21 специфічного з'єднання-забруднювача, серед них важкі метали, фармацевтичні препарати і велика концентрація пестицидів, а в пробах з точок, звідки Київський міський водоканал бере воду, знайшли ртуть.

За словами глави міністерства Романа Абрамовського, в Офіс президента вже подали проект закону про приєднання до Мінаматской конвенції про ртуть, яка передбачає повну заборону виробництва і використання ртуті в господарстві. При цьому він вказав, що причиною такого забруднення є малоефективне сільське господарство.

У свою чергу заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Михайло Хорев вказав, що даний рівень забруднення необов'язково повинен припускати заборона на купання і вилов риби в Дніпрі.

"Особисто я купаюся в межах Києва в Дніпрі та ще я п'ю сиру воду з-під крана. Чи не кожне місто може похвалитися таким. Наприклад, в Одесі я не п'ю воду, а в Києві п'ю. Тому, дійсно, ті речовини, які виявили, - це погано, але не всі вони знаходяться у великій концентрації, яка може нашкодити. Однак, якщо тривалий час буде вплив цих речовин на організм, то це не додасть здоров'я", - підсумував Хорев.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні вперше провели скринінг річок і виявили в водах ряд забруднювачів, а також хімікати і наркотики.

Новини партнерів

Зайнятися обміном полонених з ОРДЛО в 2014 Медведчуку запропонував особисто Порошенко - Потьомкін
Коронавірус забрав життя творця радянських мультиків про Вінні-Пуха