У РФ українського політв'язня проти волі щепили від COVID-19 російською вакциною, почалася тахікардія

У РФ українського політв'язня проти волі щепили від COVID-19 російською вакциною, почалася тахікардія
Читать на русском

Після примусової вакцинації у політв'язня Геннадія Лимешка почалися тахікардія і сильний головний біль, йому відмовили в медичній допомозі.

У Росії незаконно засудженому українцеві Геннадію Лимешку зробили щеплення від коронавірусної інфекції проти його волі російською вакциною, не визнаною ВООЗ. Після вакцинації його стан почав стрімко погіршуватися.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової в Facebook.

За її словами, працівники виправної колонії, де утримується Геннадій, погрожували йому, обіцяючи помістити в штрафний ізолятор, якщо той відмовиться від вакцинації. А також забороняли йому спілкуватися з родичами.

Денисова підкреслила, що Геннадія Лимешко змусили підписати згоду на щеплення. Але після неї у чоловіка почалася тахікардія і сильний головний біль. Найжахливіше в цій ситуації, що адміністрація установи відмовила в наданні медичної допомоги.

"Це є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, прирівнюється до тортур і нелюдського поводження та статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і соціальною радою ООН", - зазначила уповноважена ВР України з прав людини.

Людмила Денисова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою терміново забезпечити надання Геннадію Лимешку необхідну медичну допомогу.

Також вона звернулася з проханням до Генерального консула України в Ростові-на-Дону Тарасу Малишевському, щоб той негайно виїхав до виправної колонії до Геннадія Лимешко.

Раніше APnews повідомляв, в українського політв'язня в СІЗО РФ стався мікроінсульт, у нього паралізувало обличчя.

Новини партнерів

Главу МОЗ Віктора Ляшка відправлять у відставку за провал вакцинації
Грози і шквали залишили без світла майже 230 населених пунктів по всій Україні