У Раді зареєстрували проект закону про держреєстрацію геномної інформації людини

У Раді зареєстрували проект закону про держреєстрацію геномної інформації людини
Читать на русском

Документ передбачає, що геномна інформація повинна зберігатися 75 років

Народні обранці зареєстрували у Верховній Раді проект закону про державну реєстрацію геномної інформації людини. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву колишнього радника директора ДБР, юриста і адвоката Олега Шрама.

Відзначається, що документ передбачає обов'язкову державну реєстрацію і зберігання протягом 75 років геномної інформації, а саме:

  • підозрюваних у завданні легких тілесних ушкоджень - умисні злочини проти життя, здоров'я, статевої свободи, статевої недоторканності особи
  • осіб, які вчинили злочини проти життя, здоров'я, статевої свободи, статевої недоторканності, до яких суд застосував примусові медичні заходи медичного;
  • осіб, засуджених за вчинення умисних злочинів проти життя, здоров'я, статевої свободи, статевої недоторканості особи і ін.

"З огляду на стан захищеності інформації в нашій державі, в першу чергу персональних даних, постійний виток секретної, службової та конфіденційної інформації, створення такого реєстру очевидно "не на часі". Крім того, широкий і необгрунтований перелік випадків обов'язкової реєстрації такої інформації буде очевидно порушувати право на приватне життя", - зазначив Шрам.

Як раніше повідомляв APnews,Верховній Раді пропонують внести зміни до Закону України про "ДБР": щоб директора органу призначав Кабмін, а конкурсну комісію з відбору директора ДБР формувала Рада.

Новини партнерів

У Хмельницькому сталася потрійна ДТП, водій зник з місця аварії
Канабіс 3 в 1. "Слуги народу" підготували три законопроекти про "легалайз"