У Раді запропонували штрафувати депутатів, якщо вони не будуть двічі співати гімн і піднімати прапор України

У Раді запропонували штрафувати депутатів, якщо вони не будуть двічі співати гімн і піднімати прапор України
Читать на русском

Депутати хочуть, щоб всі сесії починалися внесенням державного прапора України, що супроводжується виконанням державного гімну України в обов'язковому порядку на початку та під кінець засідання

До Ради на розгляд внесли законопроект, яким передбачені санкції за порушення порядку використання державних символів України та символів іноземних держав органами місцевого самоврядування. Ініціаторами змін виступили депутати, більшість з яких “Слуги народу” - Корнієнко, Аллахвердієва, Грищук та інші.

Зокрема, 8 лютого на сайті Ради з’явились два взаємодоповнюючі законопроекти 5048 и 5049, якими депутати хочуть внести зміни до до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та КУпАПу. Про це пише APnews з посиланням на сайт парламенту.

Так, першим законопроектом пропонують зробити обов’язковим виконання гімну та внесення державного прапору на кожній сесії кожної сільської, селищної, міської, районної у місті, районної та обласної ради в регіонах України.

“Щоб всі сесії починались внесенням державного прапору України, що супроводжується виконанням державного гімну України. Водночас, пропонується передбачити, що кожне пленарне засідання ради починається та завершується виконанням державного гімну України”, - йдеться у пояснювальній записці.

Вказано, що необхідність таких змін викликана нещодавнім виконанням іноземного гімну новообраними депутатами Закарпатської області під час складання ними присяги, а також цілий ряд випадків підняття прапорів іноземних держав над адміністративними будівлями органів місцевого самоврядування у 2014 році.

При цьому другим законопроектом пропонують запровадити відповідальність за порушення нового регламенту. А саме - накладення санкцій на членів представницьких органів місцевого самоврядування, виконавчих органів рад, а також посадових осіб місцевого самоврядування за порушення порядку використання державних символів України та символів іноземних держав.

Вказано, що компетенція стосовно складання протоколів буде покладено на Нацполіцію. Запропоновані штрафи сягають від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн), а у разі повторного вчинення - 5100-6800 грн.

Раніше APnews писав, що "Слуги народу" хочуть заборонити індивідуальні скарги до омбудсмена на Зеленського, Раду і суддів.

У Раді запропонували штрафувати депутатів, якщо вони не будуть двічі співати гімн і піднімати прапор України

Новини партнерів

Троє кубинців 33 дні виживали на безлюдному острові, харчуючись одними кокосами
У Києві за минулу добу евакуювали майже 150 авто, які заважали комунальникам чистити сніг