У Раді в розпал карантину з'явиться ще один новий нардеп

Юлія Світлична
Читать на русском

ЦВК визнала Юлію Світличну нардепом Ради, проте наразі невідомо, чи матиме вона можливість скласти присягу у найближчий час.

Центральна виборча комісія визнала Юлію Світличну обраною народним депутатом Верховної Ради за результатами виборів в одномандатному окрузі №179 у Харківській області. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

У повідомленні йдеться, що Світличну підтримали 30 194 виборців.

"Відповідно до статті 99 закону України "Про вибори народних депутатів України" на підставі протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в УІО №179 комісія встановила результати проміжних виборів народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі №179. Відповідний протокол

Центральної виборчої комісії підписали всі присутні на засіданні члени комісії. Отже, народним депутатом України обрано Світлична Юлію Олександрівна", - зазначає прес-служба ЦВК.

Проте, якщо парламент не зможе зібратися на тлі подій, пов’язаних з епідемією коронавірусу, Світлична не складе присягу.

Як повідомив редакції APNews адвокат і юрист Ростислав Кравець, згідно з Законом України про статус народного депутата, до того часу, поки не буде складена присяга, Світлична не отримає статусу народно депутата. Відповідно, вона не матиме повноваження і право голосу у парламенті.

За словами юриста, це питання може вирішити тільки Верховна Рада.

"Як передбачено законом про статус народного депутата, регламентом Верховної Ради, народний депутат повинен скласти присягу для того щоб отримати відповідні повноваження. До того часу, поки вона (ред. – Юлія Світлична) це не зробить, з будь-яких причин (вона може сама хворіти, може Верховна Рада не зібратися, може не виноситись питання ), вона не отримає статус народного депутата. У зв’язку з цим виключно ВР може вирішити це питання", - коментує Ростислав Кравець.

На думку юриста, це питання буде розглянуто на наступному засіданні парламенту.

Як повідомляв APNews, Пристайко озвучив умови проведення виборів на Донбасі.

Новини партнерів

У Тернопільській області розшукують півтисячі парафіян через коронавірус у священика
Венедіктова скасувала призначення відновленого Рябошапкою Юлдашева на посаду прокурора Києва