У Раді не виключають чергових змін у виборчих правилах в Україні

У Раді не виключають чергових змін у виборчих правилах в Україні
Читать на русском

"Повернення до мажоритарної системи, точніше до змішаної, можливо завжди. Воно завжди є на столі", - сказав заступник голови парламенту

Перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко натякнув, що в Україні можуть укотре змінити виборчі правила. За його словами, вони, зокрема, можуть передбачати опосередковане повернення до мажоритарної системи.

Про це APnews пише з посиланням на інтерв'ю Корнієнка "РБК-Україна".

"Я зараз борюся зі спокусою стати героєм заголовків і сказати, що повернення до мажоритарної системи, точніше до змішаної, можливо завжди. Воно завжди є на столі, це ми розуміємо. І точно будуть сили, які за це виступатимуть, і я вже говорив про це, що у нас зараз спостерігається кілька течій", – сказав він.

Списочники, за його словами, виступають за закриті списки, а мажоритарники завжди будуть говорити, що краще мажоритарку.

"Я не виключаю, що будуть спроби ці зміни (виборчих правил, - ред.) так чи інакше зробити. Вони можуть бути інспіровані як якимись рішеннями Конституційного суду, за поки що для нас невідомими зверненнями... Вони можуть бути інспіровані і депутатами, них є право законодавчої ініціативи", - сказав він.

Додавши, що точно будуть ті, хто за збереження тієї системи, яку нині у Виборчому кодексі прописано – це пропорційна система з відкритими списками з регіональною прив'язкою. Але навіть усередині неї "вже точаться дискусії".

Раніше, як писав APnews, Корнієнко оцінив можливість онлайн-голосування на виборах: Ідентифікація виключає анонімність.

Новини партнерів

Україна підписала з Pfizer договір про закупівлю інноваційних ліків від COVID-19 – МОЗ
З 2014 року і до сьогодні саме Росія прокладає Україні шлях в НАТО – Зеленський