У Раді хочуть повернути навчання російською мовою та скасувати "мовні штрафи"

У Раді хочуть повернути навчання російською мовою та скасувати "мовні штрафи"
Читать на русском

За словами мовного омбудсмена, зараз нардепи пропонують низку відповідних правок з одного із законопроектів

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь забив на сполох через дії окремих нардепів. За його словами, народні обранці вносять правки до одного з законопроектів, якими планують суттєво звузити застосування української та “повернути” в освітній процес російську мову.

Про це APnews пише з посиланням на заяву Уповноваженого із захисту державної мови.

Так, за його словами, в законопроект про реставрацію пам'ятників намагаються внести норми про обмеження української мови. Мова йде про законопроект № 5551-2 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини”. Його нещодавно у першому читанні прийняла ВР.

Кремінь розповів, що наразі нардепи вносять правки, якими пропонують вивести сферу телебачення та радіомовлення з-під дії Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

"Зокрема, правками нівелюються вимоги Закону щодо мови реклами на телебаченні, особливості здійснення передвиборчої агітації, а також обов'язок демонструвати фільми та серіали українською мовою, норма щодо якого набирає чинності уже 16 липня", - сказав Кремінь.

Та додав, що за ініціативи нардепів також пропонується повернути російську мову в освітній процес та скасувати штрафи за порушення мовного закону в сфері послуг.

Проте, за словами мовного омбудсмена, такі дії не відповідають визначеній Регламентом Верховної Ради України процедурі. А саме, що пропозиції і поправки до законопроекту, який готується до другого читання, “можуть вноситися лише до того тексту законопроекту, який прийнятий Верховною Радою України за основу".

"Зазначені пропозиції та поправки стосуються внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у частині, зміни щодо якої не приймались Верховною Радою України за основу... Отже, внесені таким чином пропозиції та поправки не можуть навіть бути розглянуті ні на засіданні комітету, ні, тим більше, у залі парламенту", - додав Кремінь.

Та закликав не допустити "прихованих маніпуляцій із законодавством".

Зауважимо, що за словами нардепа Ярослава Железняка, авторами всіх цих поправок є депутати від фракції "Слуга народу".

Раніше APnews писав, що нардеп від "Батьківщини" просить Раду заборонити навчатися російською в університетах України.

Новини партнерів

Під Вінницею легковик з дітьми протаранив три вантажівки: 11-річна дівчинка в лікарні
У Пакистані загинули 11 школярів, які вирішили покататися на даху автобуса: дітей знесло ударом об рекламний щит