У Празі вщент згоріла українська церква XVII століття

У Празі вщент згоріла українська церква XVII століття
Читать на русском

Скоро місцева влада відновить зруйновану споруду.

У чеській столиці Празі дотла згоріла українська церква XVII століття. Про це повідомляє APnews з посиланням на місцеве видання Novinky.

Під час пожежі вогонь вразив нижню частину дерев'яної конструкції церкви. Згодом полум'я охопило всю споруду.

«Храм був практично повністю знищений пожежею, а його вежа звалилася. Зсередини церкви ми вийняли кілька балонів з пропан-бутаном під тиском і охолодили », - заявив представник місцевої пожежної частини Мартін Кавка.

Наразі празький радник по культурі Хана Тршештікова ініціювала створення публічної колекції для реставрації згорілої церкви Святого Михайла. У четвер міська влада запустить збір коштів на відновлення храму.

Довідка

Церква Св. Михайла - дерев'яний православний храм, побудований у другій половині 17 століття в Україні. У першій половині ХХ століття його розібрали і перевезли до Кінських садів, де він увійшов до колекції Етнографічного музею.

Церква побудована у стилі так званої бойківської архітектури з елементами народного бароко. Її довжина становить близько 14 метрів, а ширина - 8 метрів. Вежа храму сягала 17 метрів. Брусова частина церкви була покрита гонтовим дахом. З 2008 року храм використовується православною Церквою в Чехії і Словаччині.

Раніше APnews повідомляв,під час нового вибуху в Бейруті загинули 4 людини, ще десятки постраждали.

Новини партнерів

Конституційний суд заблокував реалізацію результатів місцевих виборів - НАЗК
В Україні за добу виявили понад 7300 нових хворих на COVID-19