У Польщі заявили, що Росія намагається зірвати надання Україні ПДЧ у НАТО

У Польщі заявили, що Росія намагається зірвати надання Україні ПДЧ у НАТО
Читать на русском

Щерський вважає, що РФ свої війська на кордон з Україною стягнула "з політичною метою".

Російська Федерація стягуванням військ на сході України намагається не допустити надання Україні плану дій щодо членства у Північноатлантичному альянсі.

Про це заявив голова бюро міжнародної політики президента Польщі Кшиштоф Щерський, передає APnews з посиланням на TVP.INFO.

"Україна намагається отримати на найближчому саміті НАТО План дій щодо членства... Зараз Росія намагається зупинити процес відчинення дверей для України в НАТО", - підкреслив Щерський.

За словами польського політика, схожий сценарій був у 2008 році в Грузії, коли там намагалися отримати ПДЧ. Тоді різко зросла напруга на лінії Росія-Грузія.

Щерський вважає, що РФ свої війська на кордон з Україною стягнула "з політичною метою, аби чинити тиск на Україну". Однак, ця ситуація "дуже легко може вийти з-під контролю".

Політик підкреслив, що ескалація на сході України підвищує ставки у грі на лінії НАТО-Росія та США-Росія.

У той же час, за словами Щерського, Польща знаходиться у безпеці, адже має союзницькі гарантії про колективну оборону та підрозділи НАТО на своїй території.

Як повідомляв APnews раніше, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Російська Федерація або будь-яка інша країна не може втручатися в процес вступу України до Північноатлантичного альянсу.

Читайте також:

Новини партнерів

На Донбасі за добу ворог вісім разів обстріляв позиції ООС: загинув військовий
"Симетрична відповідь": МЗС назвало прізвище російського дипломата, якого вишлють з України