У Польщі суд на 90000 грн оштрафував чоловіка за заклики до вбивства українців у Facebook

У Польщі суд на 90000 грн оштрафував чоловіка за заклики до вбивства українців у Facebook
Читать на русском

Поляк може подати апеляцію та оскаржити рішення судді

Суд Польщі оштрафував чоловіка на 90900 гривень за розпалювання ненависті та підбурювання до вбивства українців у Фейсбуці. Він зі своїми спільниками створював фейки для образ громадян України.

Про це повідомляє APnews із посиланням на Czestochowa.

Повідомляється, що в середині 2020 року Центр моніторингу расистської та ксенофобської поведінки заявив у прокуратуру Польщі про мешканця Ченстохови, 51-річного Збишека О., який у коментарях у соціальних мережах, зокрема у Фейсбуці, розпалює ненависть на адресу громадян України.

Після розслідування справи спецпідрозділом районної прокуратури Ченстохови, у вересні 2020 року чоловіка заарештували та звинуватили у розпалюванні ненависті за ознакою національності у період з грудня 2019 року до червня 2020 року.

У прокуратурі зазначили, що поляк ображав своїми висловлюваннями українців, а також підбурював інших до скоєння злочинів проти них. Як докази вони надали скриншоти коментарів. Поляк писав про геноцид українців, "щоб не допустити їх домінування в нашій країні", що "українець - не людина", а також називав їх брудними людьми та шл*хами, в яких треба стріляти.

4 листопада 2021 року суд визнав провину 51-річного Збишека О. та зобов'язав його сплатити штраф у 10000 злотих (67313 грн) та 3500 злотих (23560 грн) судових витрат. Однак у поляка є можливість подати апеляцію та скасувати рішення суду.

“Збишек обливав українців отрутою у соціальних мережах. Його записи дегуманізували, ображали та закликали до ненависті. Для цього він зв'язався з такими ж ксенофобами, створивши численні групи у соціальних мережах”, - написала пресслужба Центру моніторингу расистської та ксенофобської поведінки Польщі.

У Польщі українці часто стикаються із дискримінацією за національною ознакою, особливо в інтернеті. Саме тому, як пояснила пресслужба Центру, там вирішили боротися проти гноблення українців та інших національностей величезними штрафами.

Раніше APnews також повідомляв, на Івано-Франківщині чоловіка оштрафували за те, що він опублікував фото президента Зеленського зі свастикою. Він має сплатити за публікацію 255 грн штрафу та ще 454 грн судового збору.

У Польщі суд на 90000 грн оштрафував чоловіка за заклики до вбивства українців у Facebook
У Польщі суд на 90000 грн оштрафував чоловіка за заклики до вбивства українців у Facebook

Новини партнерів

Держсекретар США Блінкен заявив, що "проблему Донбасу" можуть вирішити Мінські угоди
Зеленський вніс до Ради законопроект про подвійне громадянство