У Польщі посилили перетин кордону з Україною, Білоруссю і Росією: іноземцям загрожує депортація до 3 років

У Польщі посилили перетин кордону з Україною, Білоруссю і Росією: іноземцям загрожує депортація до 3 років
Читать на русском

Нелегали зможуть уникнути депортації, якщо подадуть прохання про міжнародний захист відразу ж після в'їзду

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до правил незаконного перетину кордонів ЄС з боку України, Білорусі та Росії. Тепер всіх нелегалів будуть депортувати та видавати їм тимчасову заборону на в'їзд до Польщі та країн Шенгенської зони на термін від 6 місяців до 3 років.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Канцелярію президента Дуди.

Виправлення до закону передбачає, що іноземець, затриманий одразу після незаконного перетинання кордону Польщі з боку України, Білорусі та Росії, буде зобов'язаний покинути територію країни та отримати тимчасову заборону на в'їзд до Польщі та країн Шенгенської зони.

Заборона буде видаватися на термін від 6 місяців до 3 років. Рішення буде приймати командир прикордонного поста.

У цей період особисті дані іноземця будуть вноситися в список людей, перебування яких є небажаним у Польщі. Також інформація з'явиться і в Шенгенській інформаційній системі для цілей відмови у в'їзді.

Рішення коменданта прикордонної служби про депортації може оскаржити вище керівництво - головнокомандувач прикордонної служби Польщі, однак це не призупинить його виконання.

Відзначається, що нелегали зможуть уникнути депортації та заборони на в'їзд. Це буде можливо тільки в тому випадку, якщо вони приїхали з території, де їх переслідували або була загроза небезпеки для життя. Тоді іноземці зобов'язані будуть подати прохання про міжнародний захист відразу ж після перетину кордону Польщі.

Також поправка вносить зміни в закон про охорону державного кордону Польщі, вводячи тюремне ув'язнення або штрафи за руйнування прикордонної інфраструктури - паркани, шлагбауми, ворота і колючий дріт. Тепер за будь-які пошкодження або навіть переміщення позбавлятимуть волі на строк від 6 місяців до 5 років. Неповнолітній порушник зможе відбутися штрафом.

Раніше APnews також повідомляв, Польща збудує на кордоні з Білоруссю бар'єр від мігрантів з камерами та датчиками. На це планують витратити 1,6 млрд злотих (350 мільйонів євро).

Новини партнерів

Ляшко: Українці самі зізнаються в покупці підроблених COVID-сертифікатів - в реанімації
"Жалюгідні залякування": у Зеленського прокоментували напад на Жовкву