У поліції розповіли, скільки дітей вже поставили на облік через булінг

У поліції розповіли, скільки дітей вже поставили на облік через булінг
Ексклюзив
Читать на русском

Протягом 2020 року на облік було поставлено 15 дітей віком від 9 до 16 років

Минулого року поліція почала ставити на облік дітей через булінг. На сьогоднішній день "до бази" внесли вже 61 дитину.

Про це у відповідь на запит APnews повідомили в Управлінні ювенальної превенції Нацполіції.

Додатково нам вдалося дізнатись, що протягом 2020 року на облік було поставлено 15 дітей віком від 9 до 16 років, серед яких 12 хлопців і 3 дівчат.

При цьому за даними Державної судової адміністрації, минулого року за вчинення булінгу було оштрафовано 98 осіб на загальну суму 102085 грн. Вісім осіб при цьому були покарані за булінг громадськими роботами.

За даними правоохоронців, за ч. 2 (булінг вчинений групою осіб або повторно протягом року) відповідної статті у 2021 році поліцейськими було складено вже 6 адмінматеріалів, з них стосовно дітей - два. Минулого року за цією частиною було складено 7 адмінматеріалів, з них дітей стосувались шість.

За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 статті (булінг, вчинений дітьми - повторно чи групоб осіб) було виявлено 21 особу, минулого року також 21.

Крім того, у 2021 році загалом складено 162 адмінпротоколи за вчинення булінгу, минулого року було складено 242 протоколи.


Нагадаємо, таке діяння як "дитячий булінг" розглядається в правовому полі за статтею 173-4 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Він полягає у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій - інтернет, мобільний телефон, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших дітей, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Розглядається декілька видів цього порушення:

  • власне сам булінг (частина 1 ст. 173-4 КУпАП)
  • булінг вчинений групою осіб або повторно протягом року (ч.2.)
  • булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років (ч.3)
  • булінг, вчинений повторно чи групою осіб - малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років.

Загалом стаття 173-4 КУпАП серед санкцій передбачає штрафи від 850 до 3 400 гривень, а також громадські роботи від 20 до 60 годин. Діти притягаються до відповідальності за вчинення булінгу із 16 років. Але на облік можуть поставити навіть трирічну дитину.

У разі недосягнення кривдником вказаного віку відповідальність за нього несуть батьки або особи, що їх замінюють. При цьому КУпАП передбачає відповідальність батьків не лише за своїх неповнолітніх дітей віком від 14 до 16 років, а й за малолітніх дітей віком до 14 років.

У поліції розповіли, скільки дітей вже поставили на облік через булінг
У поліції розповіли, скільки дітей вже поставили на облік через булінг

Новини партнерів

Водія позашляховика, який збив двох дітей на переході, перевірять на вживання наркотиків – МВС
Саакашвілі заявив, що готовий припинити голодування, але є умова