У поліції пояснили, чи будуть штрафувати за перевезення в машині більше двох осіб

У поліції пояснили, чи будуть штрафувати за перевезення в машині більше двох осіб
Ексклюзив
Читать на русском

Згідно з постановою Кабміну, пересуватися в громадських місцях можна не більше ніж 2 людям. При цьому незрозуміло, яке переміщення мається на увазі - в авто або пішоходами.

Перший тиждень посиленого карантину в Україні добігає кінця, громадян все частіше штрафують за порушення карантинних умов, які визначив Кабмін. Наприклад, не можна переміщуватись більш ніж 2 людям в громадському місці. Багатьом стало незрозуміло, яке переміщення мається на увазі - в авто або пішоходами.

І якщо незнання закону не звільняє від відповідальності, то як бути з "нерозумінням" закону? Звичайно ж, це теж від відповідальності не звільняє. Але все-таки хочеться зрозуміти.

APnews звернувся з цим питанням до юриста і правоохоронців.

Але для початку повернемося до самої постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 № 255. Так, заявляється: "З 6 по 24 квітня 2020 заборонено переміщення групою осіб в кількості більше двох осіб (крім випадків супроводу дітей та службової необхідності)", - йдеться в тексті.

При цьому далі вказано, що перевезення пасажирів легковими авто дозволені, але "за умови забезпечення водіїв і пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів ", - наголошується в постанові.

Остаточну крапку в питанні поставив прес-секретар патрульної поліції Роман Мартинюк.

"Якщо мова йде про автомобілі приватної власності, то на нього не поширюються обмежувальні заходи за кількістю осіб і пасажирів, які можуть одночасно знаходитися в авто", - пояснив Мартинюк.

При цьому прес-секретар зазначив, що таксі - відносяться до громадського транспорту, тому на них якраз поширюється норма - 50% від загальної кількості пасажирів.

У свою чергу український адвокат, партнер ЮК "Альянс Правових Сил" Юрій Рожков пояснив деякі деталі.

"Виїжджати на автомобілі можна, так як ваш особистий автомобіль не є громадським місцем", - зазначив експерт. Але уточнив, що виходити з автомобіля в громадських місцях бажано по двоє, одягнувши при цьому маску.

"І тільки коли ці дві людини відійдуть на відстань 1,5 метра від авто, можуть виходити інші, теж в масках", - пояснив експерт.

Раніше APnews повідомляв, що у Києві введуть примусовий карантин в осередках коронавірусу і посилять контроль.

Новини партнерів

Політолог пояснив, чому Росія ігнорує критичний стан здоров'я полонених українців
В Україні можуть дозволити обробку персональних даних хворих на коронавірус без їх згоди