У Південній Кореї померли двоє пацієнтів після вакцинації AstraZeneca

У Південній Кореї померли двоє пацієнтів після вакцинації AstraZeneca
Читать на русском

У одного пацієнта почалося зараження крові та пневмонія, а в іншого - кілька серцевих нападів

Корейське агентство по контролю та профілактиці захворювань KDCA розслідує смерть двох пацієнтів, які померли після вакцинації препаратом AstraZeneca. Про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

Повідомляється, що першим пацієнтом був 63-річний чоловік з будинку престарілих з захворюванням кровоносних судин в головному мозку. Він помер через 4 дні після вакцинації.

Другим пацієнтом також був чоловік у віці 50 років з будинку престарілих, який мав діабет та проблеми з серцем, але помер на наступний день після уколу вакциною AstraZeneca.

Директор корейського агентства по контролю та профілактиці захворювань Чон Ин Кен розповів, що у першого пацієнта почали проявлятися побічні ефекти після вакцинації у вигляді підвищеної температури. Однак розтин з'ясував, що причинами смерті, як виявилося, було зараження крові та пневмонія. Ще одна жертва перенесла кілька серцевих нападів незадовго до своєї смерті.

"KDCA вже проводить епідеміологічні дослідження разом з місцевою владою, щоб підтвердити або спростувати будь-який зв'язок з вакциною AstraZeneca", - повідомив директор агентства.

Південна Корея почала масову вакцинацію в кінці лютого. До опівночі 2 березня понад 85900 осіб отримали перші дози препарату AstraZeneca і ще 1524 осіб вакцинувалися Pfizer, однак померлим вкололи саме препарат шведсько-британської компанії AstraZeneca.

Незважаючи на 2 летальних випадки в Кореї, Чон Ин Кен все ж закликає людей до вакцинації, якщо у них немає проблем зі здоров'ям. На цей момент всього по Кореї підтверджених випадків побічних реакцій після вакцинації - 207, в тому числі й 3 випадків важких алергічних реакцій, відомих як анафілаксія.

Представник AstraZeneca в Сеулі відмовилася від будь-яких коментарів.

Раніше APnews також повідомляв, в Україні почастішали важкі форми COVID серед молоді.

Новини партнерів

МОН запустить електронний моніторинг працевлаштування випускників вишів
Степанов заявив, що Україна здатна вакцинувати по 7 млн людей на місяць