У парламент внесено законопроект про спрощення процедури отримання пенсій мешканцям окупованих територій

У парламент внесено законопроект про спрощення процедури отримання пенсій мешканцям окупованих територій
Читать на русском

Законопроект скасує обов'язкову реєстрацію пенсіонерів як тимчасово переміщених осіб для отримання пенсії

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №2083-д, який покликаний врегулювати питання виплати пенсій особам, що проживають на тимчасово окупованих територіях, повідомив голова парламентського комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець, передає Інтерфакс.

"Під час виїзного засідання комітету з прав людини в Донецькій та Луганській областях центральною темою обговорення була виплата пенсій. Ситуація, коли більше ніж половина зареєстрованих на непідконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблену пенсію, - ненормальна. А факти численних смертей літніх людей на пунктах пропуску - жахають і обурюють! Потрібні негайні зміни! І тому разом з колегами став автором законопроекту 2083-д, який покликаний відновити конституційне право українських громадян на пенсійне забезпечення", - заявив Лубінець.

Як повідомляє прес-служба апарату парламенту, законопроект №2083-д передбачає надання людям, які жили на тимчасово окупованих територіях і не могли сплачувати страхові внески, права докупати стаж без застосування санкцій. У разі втрати документів надається можливість розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб.

Законопроект також скасовує обов'язкову реєстрацію пенсіонерів як тимчасово переміщених осіб для отримання пенсій і передбачає виплату заборгованості за пенсіями без терміну давності (нині діє ліміт - три роки).

"У результаті ми повернемося до практики всіх цивілізованих країн, де громадян не дискримінують лише через те, що вони потрапили в епіцентр конфлікту і стали його жертвами. Дуже розраховую на розуміння і підтримку народних депутатів без різниці політичних поглядів, адже захист законних прав громадян має бути нашим спільним завданням", - наголосив Лубінець.

Читайте також:
Читайте також:

Новини партнерів

На полігоні "Широкий лан" в результаті пожежі постраждав військовий
Різницю у ціні від поставок газу із РФ спрямують на субсидії, - Оржель