У ПАРЄ відхилили всіх кандидатів від України на посаду судді в ЄСПЛ

У ПАРЄ відхилили всіх кандидатів від України на посаду судді в ЄСПЛ
Читать на русском

Причиною такого рішення, ймовірно, стала кандидатура "слуги народу" на посаду.

Парламентська асамблея Ради Європи остаточно відхилила подані України кандидатури на посаду судді Європейського суду з прав людини. Про це APnews повідомляє з посиланням на "Європейську правду" та члена української делегації в ПАРЄ Олексія Гончаренка.

При цьому саме по собі подібне рішення не стало несподіванкою. Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з відбору суддів до Європейського суду з прав людини рекомендував Асамблеї відхилити представлені України кандидатури на посаду судді ЄСПЛ через те, що не всі вони відповідають необхідним критеріям, і попросити Україну підготувати новий список.

Кандидатами від України на посаду судді Європейського суду з прав людини в травні стали Микола Гнатовський, Олександр Мережко і Гаяне Нуріджанян. І за словами Гончаренка, каменем спотикання стала саме кандидатура "слуги народу" Олександра Мережка. Тепер же тепер українській владі потрібно проводити новий конкурс, щоб відібрати кандидатів на цю посаду.

Раніше APnews повідомляв, що РФ подала в ЄСПЛ на Україну скаргу з 10 пунктів, і цю скаргу прийняли. В ОПУ відреагували на цей позов і назвали його "еталоном цинізму". Своєю чергою в Міністерстві юстиції висловили впевненість, що РФ чекає поразка. Також з реакцією на позов від РФ виступили і в МЗС, назвавши його "інформаційним шумом".

Новини партнерів

Таліби в Афганістані вслід за бородами заборонили довгі зачіски і селфі
Зеленський вніс зміни до положення про військову службу у ЗСУ