У ОП заявили, що не повинні були брати дозвіл у авторів на виконання їх пісень на День незалежності

У ОП заявили, що не повинні були брати дозвіл у авторів на виконання їх пісень на День незалежності
Читать на русском

Але водночас виклали нове відео, в якому вже підписали авторів композицій (чого не було у першому варіанті)

На третій день після концерту до Дня незалежності, який викликав неабиякий скандал, Офіс Президента відреагував на звинувачення. Так, повідомили, що авторські права порушені не були, а дозволу на виконання пісень у авторів брати не повинні були. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу.

Нагадаємо, 24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі «Музична історія Незалежності», яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів. Згодом деякі автори, зокрема гурт “Океан Ельзи” та “Бумбокс” повідомили, що їх твори було виконано без їхньої на це згоди.

Читайте також:
“Бумбокс” та “Океан Ельзи” не давали дозволу на виконання своїх пісень на концерті до Дня Незалежності

У ОП наголосили, що законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора.

“Пункт 9-1 статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права» дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення”, - повідомила прес-служба.

Та уточнили, що на сторінці Офісу Президента в соціальній мережі Facebook розміщено повний відеоролик музичного попурі, в якому виконані вимоги пункту 9-1 ст. 21 Закону «Про авторське право і суміжні права» та під кожним фрагментом запозиченої композиції вказане посилання на автора музичного твору.

Промова Володимира Зеленського й «Музична історія Незалежності»

З метою дотримання вимог українського законодавства при створенні музичного номера до Дня Незалежності України на Софійській площі у Києві Офіс Президента публікує повний перелік використаних фрагментів музичних творів із зазначенням їхніх авторів. 24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі «Музична історія Незалежності», яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів. Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права» дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення. Розміщуємо повний відеоролик музичного попурі, в якому виконані вимоги пункту 9-1 ст. 21 Закону «Про авторське право і суміжні права» та під кожним фрагментом запозиченої композиції вказане посилання на автора музичного твору.

Опубликовано Офіс Президента України Среда, 26 августа 2020 г.

Відзначимо, що у першому варіанті відео авторів пісень вказано не було - тільки назва композиції та рік випуску. Приводимо для порівняння скріншоти двох варіантів.

У ОП заявили, що не повинні були брати дозвіл у авторів на виконання їх пісень на День незалежності
У ОП заявили, що не повинні були брати дозвіл у авторів на виконання їх пісень на День незалежності
Читайте також:
Скандальний ЗеКонцерт. Юрист пояснив, чи можуть покарати організаторів за порушення авторських прав

Новини партнерів

Нафтогаз з вересня підвищує ціни на газ - причина та нові тарифи
Катерину Монзуль визнали найкращим арбітром УПЛ в минулому сезоні