У Норвегії розкрили особистість неадеквата, який розстріляв з лука п'ять осіб, його відправили на психіатричну експертизу

У Норвегії розкрили особистість неадеквата, який розстріляв з лука п'ять осіб, його відправили на психіатричну експертизу
Читать на русском

Кривавим лучником виявився 37-річний громадянин Данії Еспен Андерсен Братен, який прийняв недавно іслам.

У Норвегії слідчі попередньо класифікували напад з луком і стрілами у місті Конгсберг, в результаті якого загинули п'ятеро людей, як терористичний акт. Особистість зловмисника розкрили, його відправили на психіатричну експертизу.

Про це APnews повідомляє з посиланням на закордонні ЗМІ. Особу підозрюваного розкрив Sky News. Ним виявився 37-річний данець Еспен Андерсен Братен, який прийняв іслам у 2020 році. Правоохоронці схарактеризували його як потенційно радикально налаштованого мусульманина.

Еспен Андерсен Братен
Еспен Андерсен Братен

У поліції також повідомили, що підозрюваний був раніше судимий за крадіжку зі зломом і зберігання наркотиків. Крім того, йому заборонено наближатися до двох родичів через погрози вбивством. Друг дитинства Еспена Андерсена Братена розповів норвезьким ЗМІ, що ще у 2017 році інформував поліцію про те, що його знайомий може бути небезпечний.

Чому Братен влаштував криваву розправу над жителями Конгсбергу, поки невідомо. У зв'язку з цим влада ініціювала психіатричну експертизу. Як вказали в норвезькій прокуратурі, ця процедура почалася 14 жовтня і може тривати кілька місяців. Правоохоронці підкреслили, що питання про психічне здоров'я підозрюваного є одним з головних для слідства.

За даними поліції, підозрюваний на допиті зізнався, і влада дотримується думки, що він діяв сам. У п'ятницю, 15 жовтня суддя прийме рішення про взяття підозрюваного під варту.

Раніше APnews повідомляв, у центрі норвезького міста Конгсберг чоловік, озброєний луком і стрілами, напав на людей. Спочатку зловмисник відкрив стрілянину в супермаркеті, потім він переміщався у інші місця. В результаті події загинули п'ятеро людей, двоє - отримали важкі поранення і знаходяться у реанімації.

Новини партнерів

До несприятливих наслідків вакцинації від COVID відносять навіть попадання в ДТП - Кузін
Екс-президент США Білл Клінтон потрапив до лікарні із зараженням крові