У НБУ роз’яснили, на що Україна витратить гроші МВФ

У НБУ роз’яснили, на що Україна витратить гроші МВФ
Читать на русском

Більша частина коштів від МВФ має бути спрямована у держбюджет.

Україна майже виконала вимоги Міжнародного валютного фонду для отримання фінансової підтримки. Гроші мають бути спрямовані на покриття дефіциту бюджету та створення "Стабілізаційного фонду".

Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Нацбанку України.

"Україна вже майже виконала "домашнє завдання" для затвердження меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом та отримання не лише програми розширеного фінансування, а й супутнього фінансування від Світового банку та інших офіційних кредиторів", - йдеться в повідомленні НБУ.

Відомо, що Верховна Рада на нічному засіданні з 30 на 31 березня ухвалила закон про відкриття ринку землі, а в першому читанні – закон про зміни до банківського законодавства.

Наразі залишилось лише остаточне ухвалення парламентом банківського закону у другому читанні.

У НБУ також наголосили, що очікується допомога від МВФ у подоланні коронавірусу.

"Більша частина коштів від МВФ має бути спрямована туди, де їх держава сьогодні найбільше потребує, - у державний бюджет, на якому лежить основний фінансовий тягар подолання епідемії в Україні. А саме – на покриття дефіциту бюджету та створення Стабілізаційного фонду для боротьби з коронавірусом в Україні", - заявляє НБУ.

Відзначається, що станом на середу, 1 квітня міжнародні резерви України становлять близько 25 млрд доларів, яких достатньо, щоб НБУ міг підтримувати фінансову стабільність, здійснюючи за потреби валютні інтервенції.

"Водночас, важливо розуміти, що кошти від МВФ, які надійдуть у дербюджет, будуть зараховані на валютний рахунок Мінфіну, котрий враховується в обсязі міжнародних резервів", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв APnews, експерти зійшлися на тому, що закон про ринок землі не вплине на економіку, так як землі розпродаватимуться досить дешево. Однак деякі плюси в законі все ж знайшлися.

Новини партнерів

Нідерландський прокурор по слідству щодо MH17 звільнився
ПФУ озвучив умову для виплат додаткової допомоги пенсіонерам