У Нацполіції заявили, що 10% "ворів у законі" з усього світу осіли в Україні

Фото: Ігор Клименко
Читать на русском

На сьогодні в Україні перебувають до 25 “злодіїв у законі”

В Україні перебуває близько 10% "ворів в законі" з усього світу. Також з-за кордону періодично навідується до країни близько 50 таких "кримінальних авторитетів".

Про це заявив голова Національної поліції України Ігор Клименко в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна".

За словами Клименка, на сьогодні в Україні перебувають до 25 “злодіїв у законі”, а з-за кордону періодично навідується до країни близько 50 таких кримінальних авторитетів.

“Ми говоримо про 15-25 „ворів у законі“, які перебувають в Україні, але їх заїжджає в Україну значно більше... Більшість „ворів у законі“ не українці. Це етнічні грузини, росіяни, і так далі. Українців менше 6%”, — повідомив Клименко.

Також глава Нацполіції заявив, що зловмисники можуть керувати організаціями не перебуваючи при цьому в Україні.

“У світі десь 450 „ворів у законі“. В Україну заїжджає приблизно 50. І дуже часто ці „вори у законі“ керують злочинними організаціями на відстані: з Туреччини, Греції, Кіпру, Іспанії і так далі. Але вдумайтеся: 10 відсотків „ворів у законі“ осіло в Україні”, — додав він.

Клименко додав, що в минулому скликанні Верховної ради не було прийнято закон про "ворів в законі" через тиск на депутатів.

"Вори в законі, які присутні в Україні є справжніми ляльководами, які тягнуть тисячі ниточок... Закон про "ворів в законі" минуле скликання ВРУ не змогло проголосувати. Був настільки великий тиск на депутатів зі сторони в тому числі людей, відносно яких ми цей закон прийняли", - зазначив Клименко.

Як повідомляв APnews раніше, міністр ютиції Денис Малюська має намір закрити і продати дев'ять в'язниць в 2020 році.

Новини партнерів

"Є для цього фахівці": Питанням трансплантації в Україні буде займатися окремий орган
За напад на поліцію у Харківській області заарештували ще трьох чоловіків