У МЗС висловили протест через візит депутата Держдуми до Золотого

У МЗС висловили протест через візит депутата Держдуми до Золотого
Читать на русском

Вадим Пристайко наголосив, що приїзд депутата Держдуми на Донбас - порушення усіх норм

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з незаконною поїздкою депутата Держдуми РФ, лідера партії "Батьківщина" Олексія Журавльова на тимчасово окуповану територію Луганської області в Золотому, передає Інтерфакс.

"У зв'язку з появою в засобах масової інформації повідомлень про перебування депутата Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації О.О.Журавльова на початку листопада 2019 на тимчасово окупованій території України в Луганській області Міністерство закордонних справ України заявляє наступне. Висловлюємо рішучий протест у зв'язку з незаконною поїздкою представника законодавчого органу РФ на тимчасово окуповану територію України в Луганській області, яка відбулася з порушенням встановленого порядку перетину державного кордону України", - йдеться в повідомленні на сайті відомства в понеділок увечері.

У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що вважають цю поїздку, як і всі попередні неузгоджені з українською стороною "візити" російських чиновників на тимчасово окуповані території України в Донецькій і Луганській областях, а також в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, "грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України".

"Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", введеного в дію Указом Президента України №176 / 2018 від 21 червня 2018 року, щодо О.О.Журавльова вже застосовано обмежувальний захід у вигляді безстрокової заборони в'їзду на територію України", - йдеться в повідомленні.

МЗС спільно з правоохоронними органами України перевіряють інформацію, чи не знаходилася зазначена особа на ділянці розведення сил і засобів в районі н.п. Золоте Луганської обл.

У міністерстві також зазначили, що українська сторона вже звернулася до російської сторони про підтвердження факту здійснення згаданої поїздки і надання роз'яснень щодо мети перебування депутата Держдуми РФ на тимчасово непідконтрольній уряду України території.

"МЗС України закликає російську сторону припинити порушувати українське законодавство і нагадує, що поїздки офіційних осіб РФ на територію України можуть здійснюватися за згодою української сторони і через відкриті пункти пропуску на українсько-російському державному кордоні", - резюмували в МЗС.

Раніше візит депутата Журавльова в Золоте назвав порушенням всіх норм міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Візит депутата парламенту Росії - це порушення всіх норм. Це наша територія, на яку він приїхав без дозволу", - сказав він на спільній прес-конференції з главою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу в понеділок у Києві.

Читайте також:
Українська сторона готова до зустрічі у "нормандському форматі", - Пристайко
За минулу добу бойовики 20 разів порушили режим тиші, - штаб ООС
Президент пообіцяв, що замовники нападу на Катерину Гандзюк відповідатимуть перед законом

Новини партнерів