У МЗС України заявили, що між Зеленським і президентом Польщі Дудою "є хімія"

У МЗС України заявили, що між Зеленським і президентом Польщі Дудою "є хімія"
Читать на русском

На думку дипломата, на цей момент Україну та Польщу найбільше пов'язує "компонент безпеки" через тиск Росії

Заступник голови МЗС України Василь Боднар розповів про теплі відносини та співробітництво між урядами Польщі та України, заявивши, що на це вплинула якась "хімія" між президентами країн.

Про це він повідомив в інтерв'ю польському виданню DGP, передає APnews.

Так, Василь Боднар, коментуючи візит президента Польщі Анджея Дуди до Києва, заявив, що українсько-польські відносини - багатообіцяльні. Країни підтримують і тісно співпрацюють один з одним. Разом з тим, як зазначив дипломат, між главами України та Польщі присутня якась "хімія":

"Вони багатообіцяльні. Між президентами Дудою і Зеленським є хімія. Вони тісно співпрацюють. Збігнєв Рау також часто спілкується з Дмитром Кулебою. Ми готуємо візит прем'єр-міністра на Економічний форум, опрацьовуємо візит президента до Польщі. Ми говоримо про проблеми та вирішуємо їх. Між Інститутами національної пам'яті створено робочу групу, яка займається ексгумацією в Україні та пам'ятниками в Польщі. Президент Дуда надав гуманітарну допомогу для боротьби з COVID-19. Він провів тут три дні. У параді взяли участь польські літаки. Це важливі жести".

Також, на думку дипломата Василя Боднаря, на цей момент Україну та Польщу найбільше пов'язує компонент безпеки, оскільки обидві країни відчувають тиск з боку Росії:

"Компонент безпеки пов'язує нас найсильніше. Ми відчуваємо військовий тиск з боку Росії, і в тому, що відбувається на білорусько-польсько-литовському кордоні ми бачимо слід російських спецоперацій по дестабілізації ситуації в регіоні у відповідь на відмову Лукашенко визнати його", - підсумував він.

Раніше APnews також повідомляв, заступник голови МЗС України Василь Боднар заявив, що на саміт Кримської платформи запрошували майже всю асамблею ООН, проте зробили акцент на членах ЄС і НАТО - вони краще за всіх розуміють "українську проблему".

Новини партнерів

Через спалах африканської чуми в одному з районів Запорізької області ввели карантин
Медогляд перед школою: батькам першачків надали перелік обов'язкових лікарів та аналізів