У МЗС України прокоментували заяву Зеленського щодо Будапештського меморандуму

У МЗС України прокоментували заяву Зеленського щодо Будапештського меморандуму
Читать на русском

Дмитро Кулеба зазначив, що Україні потрібні ефективні міжнародні механізми забезпечення безпеки

Україна звертається до Будапештського меморандуму, бо вимагає від підписантів рішень щодо безпеки. Відмова Російської Федерації не має стати підставою для відмови від консультацій

Про це повідомляє APnews із посиланням на заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеба.

"Нам потрібні ефективні міжнародні механізми забезпечення безпеки нашої держави. Треба чесно зараз перевірити, чи працює система безпеки, створена Будапештським меморандумом та пов'язаними з ним рішеннями, чи не працює. Ми це зробимо щиро, з добрими намірами", - зазначив дипломат.

При цьому він зазначив, що "ми зараз звернемося на виконання доручення президента Зеленського до всіх держав-гарантів щодо Будапештського меморандуму провести консультації та вийти з них з конкретними рішеннями про кроки, які будуть вжиті для забезпечення безпеки України". На думку глави МЗС, відмова РФ не повинна бути підставою для відмови від консультацій.

"Відмова Російської Федерації від проведення таких консультацій, на думку України, не повинна впливати на рішення інших держав-гарантій щодо участі в консультаціях. Ці гарантії безпеки надавалися Україні 1994 року не від групи країн, а кожною країною індивідуально, і ці гарантії були об'єднані в одному документі", - зазначив Кулеба.

Як раніше повідомляв APnews, 19 лютого на Мюнхенській конференції президент України Володимир Зеленський заявив, що востаннє ініціює консультації у рамках Будапештського меморандуму. У разі якщо консультації не відбудуться або не буде "гарантій безпеки" для України, то будуть всі підстави вважати, що Будапештський меморандум не працює і всі рішення 1994 року були сумнівні.

Новини партнерів

У РФ звинуватили Україну в небажанні виконувати Мінськ: у Зеленського відповіли
Королева Великобританії Єлизавета II захворіла на COVID-19