У МЗС та ЄС відреагували на евакуацію дипломатів США з України: Причин немає

У МЗС та ЄС відреагували на евакуацію дипломатів США з України: Причин немає
Читать на русском

У міністерстві закордонних справ заспокоюють – мовляв, "це нормальна міжнародна практика"

В Міністерстві закордонних справ відреагували на евакуацію американських дипломатів з України. Такий крок Держдепу США розцінюють як "передчасний".

Про це APnews пише з посиланням на заяву речника відомства Олега Ніколенка.

"Поважаючи право іноземних держав на забезпечення безпеки своїх дипломатичних місій, вважаємо такий крок американської сторони передчасним і проявом надмірної перестороги. Фактично кардинальних змін в безпековій ситуації впродовж останнього часу не відбулося: загроза нових хвиль російської агресії залишається сталою з 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще в квітні минулого року", - сказав він.

Та закликав ставитись до такої "рекомендації" спокійно - "це нормальна міжнародна практика підтримки консульського зв'язку зі своїми громадянами". При цьому посольство продовжить повноцінно функціонувати.

Відреагували на рішення США і в Євросоюзі. Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що причин для евакуації наразі не бачать, а причину обов’язково з’ясують.

При цьому дипломати Євросоюзу виїжджати з України не будуть.

"Держсекретар Блінкен пояснить нам причини цього оголошення. Ми не збираємося робити щось подібне, оскільки не бачимо для цього особливих причин", - сказав Борель.

Раніше APnews писав, що Держдеп США закликав своїх дипломатів виїхати з України разом із сім'ями.

Новини партнерів

В Одеській області знайшли мертвим високопосадовця: вени порізані ножицями
Івано-Франківську область відправили до "червоної" зони карантину, в регіоні діють нові правила