У МОЗ розробили інструкцію щодо поховання померлих від Covid-19

У МОЗ розробили інструкцію щодо поховання померлих від Covid-19
Читать на русском

МОЗ рекомендує зменшити час і кількість людей, які проводжають померлого у останній шлях.

Міністерство охорони здоров'я розробило інструкцію щодо того, як мають відбуватися поховання померлих, які хворіли на коронавірус Covid-19. Про це заявив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу у понеділок , 23 березня.

За словами Ляшка, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) не рекомендує ніяких особливих правил для поховання померлих з Covid-19.

Зазначається, що оперативний штаб, який працює при МОЗ, детально розглядав дане питання і визначив всі можливі ризики, які можуть виникнути при похованні людей, які хворіли на коронавірус.

"Ми розробили певну інструкцію того, як це відбувається. Зараз ця інструкція лягає в нормативно-правовий акт МОЗ, яка чітко покаже всім на кожному етапі поховання, щоб не допустити можливого інфікування.

Перший ризик при похованні мають ритуальні обряди, тому там де можливе велике скупчення людей, прощальні поцілунки - це ті точки ризику, які потрібно унеможливити і запобігти. Тому ми вимушені рекомендувати зменшити час і кількість людей, які проводжають людину у останній шлях при коронавірусній хворобі", - наголосив заступник міністра.

Як повідомляв APNews, лікарі "швидкої" не робитимуть експрес-тестів на коронавірус.

Новини партнерів

У Київській області підтвердили ще п'ять випадків захворювання на коронавірус
Олімпіаду-2020 в Токіо можуть перенести через поширення коронавірусу