У МОЗ розповіли, кого з невакцинованих вчителів не відсторонять від роботи

У МОЗ розповіли, кого з невакцинованих вчителів не відсторонять від роботи
Ексклюзив
Читать на русском

Вчителі мають вакцинуватися до листопаду, інакше – будуть відсторонені без збереження заробітної плати.

В Україні не будуть відсторонювати від роботи невакцинованих працівників закладів освіти, які мають медичні протипоказання до щеплення від коронавірусу.

Про це APnews повідомили у відповідь на офіційний запит, передає APnews.

Одразу зазначимо, що міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що вчителі мають вакцинуватися до листопаду, інакше – будуть відсторонені без збереження заробітної плати.

Як нам пояснили у МОЗ, відповідна норма не буде стосуватися освітян, які з медичних міркувань не можуть зробити щеплення проти коронавірусу.

"Ці норми не стосуватимуться людей із абсолютними протипоказаннями до проведення профілактичних щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1161/19899 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 11 жовтня 2019 року № 2070)", - повідомили у відомстві.

При цьому, у МОЗ не уточнили, чи буде обов'язковим проходження ПЛР-тесту для таких освітян кожні три дні (результати тестування вважаються діючими 72 години).

Зазначимо, що перелік професій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Наразі найвищий рівень повної вакцинації демонструють 5 областей та Київ: Луганська – 79,4%; Харківська – 70,9%; Черкаська – 70,9%; Полтавська – 69,4%; Київ – 67,7%; Житомирська – 66,9%.

Найбільше невакцинованих освітян лишається у школах 5 областей: Рівненської – 24,5%, Волинської – 22%, Івано-Франківської – 20,8%, Одеської – 20,1%, Львівської – 19,4%.

У МОЗ розповіли, кого з невакцинованих вчителів не відсторонять від роботи

Нагадаємо, як повідомляв APnews, невакцинованих вчителів почали усувати сумнівними "повідомленнями", які не можна оскаржити в суді.

Новини партнерів

Глава Мінкульту Ткаченко закликав блокувати в соцмережах людей за "фейки про шкідливі вакцини"
У Львівській області молодик під наркотиками зруйнував 60 хрестів воїнів інтернаціоналістів