У МОЗ пояснили, як будуть вакцинувати українців від COVID-19

У МОЗ пояснили, як будуть вакцинувати українців від COVID-19
Читать на русском

Максим Степанов вважає, що вакцина не з'явиться в аптеках найближчим часом

План вакцинації, який оприлюднив Центр громадського здоров'я, ще офіційно не затверджений, але щеплення від COVID-19 будуть робити в чотири етапи. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова в ефірі "Сніданок з 1+1".

"Щодо етапів вакцинації, то багато чого буде залежати від того, коли саме і в якому обсязі ми почнемо отримувати вакцину. Зараз ми на завершальній стадії переговорів. Поки чітко відомо, що в рамках механізму ми отримаємо вакцину Covax в кінці першого - початку другого кварталу. це 8 млн доз. Перший транш складе 1,2 млн доз", - розповів міністр.

При цьому він зазначив, що перші вакцини від COVID-19 можуть з'явитися в Україні вже на початку лютого наступного року, а вакцинувати будуть такою схемою - з січня по квітень 2021 року, з квітня по червень, і з червня по вересень і з вересня по березень 2022 року.

"Для того, щоб почати вакцинацію першочергових категорій громадян. Перший етап - це медичні працівники, які працюють в лікарнях, де приймають хворих коронавірусів; військовослужбовці та люди, що знаходяться в спеціалізованих установах - вразлива категорія населення", - пояснив Степанов.

Крім того, він вважає, що в аптеках вакцина не з'явиться в найближчі місяці через високий попит.

Як раніше повідомляв APnews, Україна швидше-всього отримає антиковідную вакцину виробництва англо-шведської компанії Astra Zeneka.

Новини партнерів

Поблизу місця поховання Кернеса невідомі запустили салют, - відео
У Харкові розпочалося поховання Геннадія Кернеса - фото, відео