У МОЗ пояснили, як буде працювати "швидка" за новими правилами

У МОЗ пояснили, як буде працювати "швидка" за новими правилами
Читать на русском

Час приїзду медиків буде залежати того, до якої категорії віднесуть виклик

Міністерство охорони здоров'я розділило всі виклики швидкої допомоги на чотири типи, які відповідають станам пацієнтів. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву заступника міністра охорони здоров'я Ірини Садов'як.

За її словами, час приїзду медиків буде залежати того, до якої категорії віднесуть виклик. При цьому українців більше не ділитимуть на сільських та міських жителів, тому що "однозначно невідкладні стани протікають однаково, як у жителя села, так і міста".

Типи викликів "швидкої"

Критичний стан - зупинка дихання, масивна кровотеча, стан, що загрожує життю пацієнта.

В цьому випадку бригада медиків повинна приїхати до пацієнта за 10 хвилин.

Екстрений стан - випадок, коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану здоров'я (підозра на інфаркт або інсульт).

В цьому випадку "швидка" має їхати через 20 хвилин.

Невідкладний стан - пацієнт не знаходиться в критичному стані, але потребує огляду медика (підвищення артеріального тиску, яке не несе загрозливих станів, підозра на пневмонію і подібне).

В цьому випадку диспетчер, спілкується з пацієнтом, аналізує його стан, повідомити про це сімейного лікаря і передати виклик в центр первинної медико-санітарної допомоги.

Медики можуть приїхати, але доведеться чекати.

Непрофільні виклики - стан пацієнта, які не потребують безпосереднього огляду лікаря. В цьому випадку диспетчер може порекомендувати щось дистанційно, залучаючи лікаря екстреної медичної допомоги або звернутися до сімейного лікаря.

"МОЗ працює над тим, щоб поліпшити матеріальну базу, тобто оновити наш автомобільний парк. Ми вже в очікуванні завершення процедури закупівлі для станцій невідкладної допомоги", - підсумувала заступник міністра.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні запрацював новий спосіб виклику "швидкої" - через контакт-центр Міністерства охорони здоров'я. Але туди радять звертатися тільки тим, у кого є симптоми коронавирусной хвороби.

Новини партнерів

Знімати фільми можна, а дивитися – ні. Мінкульт озвучив ряд заборон на січневий локдаун
Берінчик битиметься за пояс чемпіона світу - промоутер