У МОЗ пояснили високу смертність серед COVID-пацієнтів на ШВЛ

У МОЗ пояснили високу смертність серед COVID-пацієнтів на ШВЛ
Читать на русском

Віктор Ляшко зазначив, що висока смертність спостерігається серед пацієнтів з COVID-19 старше 60 років

Високий рівень смертності серед COVID-пацієнтів на ШВЛ не особливість України, а особливість коронавірусної хвороби серед людей старше 60 років. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву головного санітарного лікаря Віктор Ляшко.

"На початку цього тижня інформпростір сколихнула інформація про те, що багато людей, які хворіють коронавірусної хвороби, потрапляють у відділення інтенсивної терапії і після того, як їх підключають до апаратів ШВЛ, досить велика кількість таких випадків завершується летальним результатом. Потреба в штучної вентиляції легенів зараз відбувається тільки у тих людей, коли ресурси респіраторної неінвазивної терапії вичерпано. Тобто спочатку людини при низькому насичені киснем підключають до кисневої терапії, після цього використовують такі апарати, як CPAP, але коли організм людини виснажується повністю, то людини підключають до апарату ШВЛ - це коли повністю штучна заміна дихальної функції", - пояснив Ляшко.

За його словами, високий рівень летальності є особливістю хвороби і ці цифри від 50 до 90% по різних країнах.

Крім того, чиновник зазначив, що більш ніж половина смертей реєструється в групі 70+, якщо включити в цю групу пацієнтів у віці 60+, то рівень летальності від COVID-19 буде 80%.

Як раніше повідомляв APnews, більшість українців з COVID-19, які перебували в тяжкому стані і були по підключені до апаратів ШВЛ, померли.

Новини партнерів

Лише 13-20% українців мають імунітет від COVID-19, - дослідження
Люди викидають 1 мільярд тонн харчових відходів на рік - ООН