У МОЗ пояснили відмінності між грипом та коронавірусом

У МОЗ пояснили відмінності між грипом та коронавірусом
Читать на русском

Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами.

Коронавірус COVID-19 і вірус грипу мають схожу клінічну картину і спосіб передачі, проте між ними є відмінність - швидкість передачі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Оскільки спалах COVID-19 продовжує розвиватися, ВООЗ проводить порівняння з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності", - відзначили в прес-службі.

У МОЗ уточнили, що COVID-19 і віруси грипу викликають респіраторне захворювання, яке являє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.

Обидва віруси передаються контактним, краплинним і повітряним шляхами.

"Заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які можуть попередити інфекцію", - повідомили в прес-службі.

Фахівці звернули увагу, що швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами.

Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19.

"Послідовний інтервал для вірусу COVID19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал становить три дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID19", - йдеться в повідомленні.

Для COVID-19 дані на сьогоднішній день припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15% - важкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії та 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легенів.

Як повідомляв APnews раніше, за станом на 7 березня підтверджено лише 1 випадок захворювання коронавірусом в Україні.

Новини партнерів

У Києві повідомили про замінування залізничного вокзалу - ЗМІ
Зеленський пояснив кадрові зміни в уряді відсутністю результату