У МОЗ пояснили, коли українці можуть самостійно вийти з самоізоляції

У МОЗ пояснили, коли українці можуть самостійно вийти з самоізоляції
Читать на русском

Максим Степанов зазначив, що повторно робити ПЛР-тест необов'язково

Українці можуть самостійно припинити самоізоляцію та не наражати на небезпеку оточення. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, для цього є ряд критеріїв і всі вони рівнозначні, а негативний ПЛР-тест - не обов'язковий.

Коли можна самостійно вийти із самоізоляції:

1. При відсутності клінічних проявів ГРЗ протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів.

"Якщо 1 листопада у вас з'явилися симптоми коронавірусної хвороби, ви не робили ПЛР-тестування, і знаходитесь вдома на самоізоляції, а потім через 10 днів у вас немає жодного прояву клінічних симптомів, то ще рахуючи від цього часу три дні можна припиняти самоізоляцію і лікарняний", - заявив Степанов.

2. Відсутність проявів ГРЗ протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня від дати здачі аналізів при позитивному ПЛР-тесті на COVID-19.

"1 числа з'явилися симптоми, у вас взяли мазок, зробили тест - позитивний. Потім аналогічно якщо на 10 день немає симптомів, ще вважаєте три дні. Не потрібно робити лабораторне обстеження, якщо вже немає проявів симптомів протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня захворюваності від дати встановлення діагнозу", - пояснив глава МОЗ.

3. Відсутність клінічних проявів ГРЗ, при отриманні одного негативного результату ПЛР-тесту.

"Повторне тестування методом ПЛР з метою визначення наявності або відсутності вірусу в організмі, може проводитися не раніше, ніж через 10 днів після появи симптомів або отримання першого позитивного результату на COVID-19", - вказав міністр.

Крім того, він нагадав, що повторне тестування не є обов'язковим для виходу із самоізоляції.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні число інфікованих досягло 469 018 випадків. Кількість хворих в світі перевищило 50 мільйонів, але і це ще не кінець. До тих пір, поки весь світ страждає від хвороби, жодна країна, в тому числі і наша, не зможе "одужати".

Новини партнерів

Відкладання операцій для онкохворих призведе до загибелі пацієнтів - лікар про нові правила МОЗ
Голова ОП Єрмак слідом за Зеленським захворів на COVID-19