У МОЗ пояснили, чому в Україні різко скоротилася кількість тестувань на COVID-19

У МОЗ пояснили, чому в Україні різко скоротилася кількість тестувань на COVID-19
Читать на русском

МОЗ розширить перелік симптомів, при яких можна буде безкоштовно зробити тест на COVID-19

Міністерство охорони здоров'я розширить перелік симптомів, при яких можна буде зробити тест на COVID-19 безкоштовно, тому що їх кількість різко скоротилася. Про це повідомляє APnews з посиланням на главу МОЗ Максима Степанова.

"Минулого тижня було виявлено 78 719 випадків захворювання коронавірусної хвороби. На позаминулому тижні було 89 322 випадки. Минулого тижня було зроблено методом ПЛР 244 391 тестування - це менше, ніж було на позаминулому тижні, де було 279 189. У лікарнях на госпіталізації у нас на сьогодні перебувають 27 393 пацієнтів проти 28 163 пацієнтів, які були на позаминулому тижні", - зазначив міністр.

За його словами, кількість людей, які звертаються за тестуванням, і які мають ознаки COVID-19, різко зменшилася, тому МОЗ змінив підходи до тестування.

"Зараз у нас необхідно тестувати будь-яких людей, які мають ознаки респіраторного захворювання. Також ми додали експрес-тести - тести на антиген, якими теж потрібно тестувати людей. На завтра буде відповідний роз'яснювальний алгоритм: як люди можуть пройти тестування, в тому числі і контактні хворі - яким чином, де саме вони можуть зробити тести. Для того, щоб у нас збільшувалася кількість тестувань і, відповідно, більше верифікувати наших (хворих) громадян і контактних хворих. Потужності наших лабораторій ми суттєво збільшили, нам треба розширити перелік громадян, які мають доступ до тестування", - пояснив Степанов.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні не збільшується кількість людей, хворих COVID-19, які потребують лікування в лікарнях. За словами міністра охорони здоров'я, це означає, що ситуація з коронавірусів стабілізувалася.

Новини партнерів

Біля Офісу Президента встановили карусель, поліція "поверхнево оглядає" громадян. Фото
Нардеп "Слуги народу" заявив, що коронавірус - вигадана хвороба