У МОЗ пояснили, чому лікарі мають прати одноразові халати і шапочки

У МОЗ пояснили, чому лікарі мають прати одноразові халати і шапочки
Читать на русском

Віктор Ляшко запевнив, що подібне практикується у багатьох країнах, в тому числі Італії, США, Німеччини, Франції

Одноразові засоби захисту медиків, які працюють з пацієнтами з симптомами ГРВІ, дезінфікують після їх використання, щоб запобігти поширенню інфекції. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву головного санітарного лікаря Віктора Ляшко під час брифінгу в рамках візиту до Миколаєва у четвер, 9 квітня

За його словами, така практика дезінфекції у всіх країнах світу, в тому числі в Німеччині, Франції, Італії та США.

"Стан забезпечення засобами індивідуального захисту у кожної медустанови різний. Кожен розраховує їх під певну кількість за методикою. У зв'язку з тим, що сьогодні не надходять хворі з коронавірусною інфекцією, а надходять з підозрою на коронавірус - засоби індивідуального захисту використовуються по-різному. Ми всі повинні сьогодні розуміти, що питання знезараження інфекції хірургічних масок, респіраторів, а також одноразових костюмів біологічного захисту відбувається у всіх країнах світу. Подивіться на Німеччину, Францію, Італію та США", - заявив Ляшко.

При цьому він вказав, що існує глобальний дефіцит засобів індивідуального захисту.

"Тому говорити про те, що сьогодні відбувається щось кримінальне - не можна. Потрібно піти й подивитися, що саме там було. Я більш, ніж впевнений, що костюм біологічної безпеки, який використовується на протязі зміни - не одноразовий. Обробляючи його дезинфікуючим засобом, просушуючи - він буде безпечний. В цьому проблеми немає", - пояснив головний санлікар.

Раніше мер Миколаєва Олександр Сенкевич заявив, що одноразові халати та шапочки в лікарнях дезінфікують перед утилізацією. Крім того, він вказав, що фото, яке оприлюднив головний редактор місцевого видання Олег Деренюга, було зроблено не в міській поліклініці №5, а в центрі первинної медико-санітарної допомоги.

"Нам вдалося дізнатися, що це не 5-а лікарня, а центр ПМСД. І що ці халати дезінфікуються. Потрібно їх здавати на утилізацію, але щоб вони стекли, їх там вішають. У будь-якому випадку, ми сказали, нехай вони складають їх в бочку, якось роблять дезінфекцію в цій бочці, а не вивішують, як труси на вулиці влітку", - розповів Сенкевич під час прямого ефіру в Facebook.

Як раніше повідомляв APnews, головний редактор місцевого видання Олег Деренюга заявив, що медики однієї з лікарень Миколаєва мають прати одноразові халати та шапочки через відсутність необхідної кількості засобів захисту.

Новини партнерів

Карантин у Київській області можуть продовжити до осені - ОДА
Тупикова ситуація: нардепи хочуть обійти блокування "антиколомойского" закону забороною на внесення правок