У МОЗ назвали п’ять основних симптомів штаму Омікрон

У МОЗ назвали п’ять основних симптомів штаму Омікрон
Читать на русском

Цей штам коронавірусу за симптоматикою мало чим відрізняється від тієї ж Дельти

Міністерство охорони здоров’я опублікувало основні симптоми коронавірусного штаму Омікрон. У 73% хворих одним з основних є нежить.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу МОЗ.

Крім того, у 67,5% заражених штамом Омікрон спостерігається головний біль, а у 63,5 - втома. Також 60% заражених скаржились на чхання, а 59,6% - біль у горлі.

У хворих Омікроном також спостерігаються такі симптоми, як кашель, хриплий голос, озноб чи тремтіння, лихоманка, втрата/спотворення нюху та/або смаку.

Результати наукових досліджень також показали, що Омікрон частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта». Крім того, він має менший інкубаційний період - у середньому, три доби.

Окрім того, поодинокі дослідження вказують, що відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки.

Ба більше, збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%. Таким чином науковці вважають наразі, що Омікрон у 2,9 раза більш інфекційний (більш заразний), ніж «Дельта».

Але є й позитив - у порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні.

У МОЗ назвали п’ять основних симптомів штаму Омікрон

Раніше APnews писав, що "Омікрон" дістався ще однієї області України - виявлено майже у кожного другого хворого.

Новини партнерів

Погода на зимових курортах: готуємося до щоденних снігопадів
Україна може пройти 2022 рік без програми МВФ - Гетманцев