У МОН виправдались за пораду "пити соду" у підручнику з хімії - відповідальних осіб звільнено

У МОН виправдались за пораду "пити соду" у підручнику з хімії - відповідальних осіб звільнено
Читать на русском

Наразі Інститут модернізації змісту освіти вживає заходів щодо вилучення недоречних висловів про застосування соди у підручнику «Хімія» для 9-го класу.

У МОН виправдались за пораду у шкільному підручнику з хімії пити соду від кашлю та онкології. Пояснили, що серед проблем, що призвели до такої ситуації, є поспіх, в умовах якого прауювало попереднє керівництво міністерства освіти.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра освіти Сергія Шкарлета та коментар МОН.

Наголосили, що історія з підручником з хімії для 9-го класу (авт. Савчин М.М.), де міститься згадка про «лікування раку содою», бере свій початок у 2017 році. Як зазначили в МОН, цей підручник пройшов конкурсний відбір, під час якого його аналізували три експерти: вчитель хімії Ганич О., завідувач НМЦ природничо-математичної освіти і технологій Філоненко І., та провідний науковий співробітник відділу аналітичної хімії та радіохімії Мілюкін М.

Потім результати дослідження вищезгаданих експертів розглядала створена наказом МОН конкурсна комісія, яка і надала цьому підручнику грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Після - його надрукували накладом 40 175 примірників у 2017 році. Наразі Інститут модернізації змісту освіти вживає заходів щодо вилучення недоречних висловів про застосування соди у підручнику «Хімія» для 9-го класу.

Зараз вже у Міністерстві вважають, що весь процес підготовки й відбору підручників перед їх виданням потребує кардинальних і термінових змін. Адже впродовж минулих років катастрофічно знизилася не лише якість окремих підручників з хімії чи математики.

“Особисто я поділяю це обурення. Процес підготовки, відбору, затвердження та друку підручників для шкіл потребує кардинальних змін. Відповідні доручення мною надані профільним підрозділам МОН”, - наголосив Сергій Шкарлет.

Та зазначив, що ті, хто на найвищому рівні керівництва дозволяли друк підручників із помилками у 2017-2020 роках, у МОН уже не працюють.

На сьогоднішній день Міністерство вже поставило перед профільними структурами, зокрема й ІМЗО, завдання змінити процедуру і зміст експертної оцінки підручників, створити потужну базу експертів і удосконалити порядок організації їх навчання, запровадити громадське обговорення підручників та підвищити рівень відповідальності видавництв тощо.

Новини партнерів

У Миколаєві двох робочих засипало землею в шестиметровій траншеї
У Києві новорічні свята у школах та садочках пройдуть без батьків