У МОН роз'яснили, чи будуть вводити 10-річну систему освіти в школах

У МОН роз'яснили, чи будуть вводити 10-річну систему освіти в школах
Читать на русском

Сергій Шкарлет заявив, що 12-річна система - це загальноєвропейська тенденція.

Міністерство освіти і науки наразі не планує скасовувати дванадцятирічну систему освіти в школах і змінювати її на десятирічну. Однак, це питання все ще залишається відкритим, тож виключати введення 10-річного навчання не можна.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву глави МОН Сергія Шкарлета у Telegram.

"Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату", - наголосив т.в.о. міністра освіти.

За його словами, необхідно вести діалог з батьками з приводу окресленого питання, адже вони, на відміну від освітян, все ще мають більше запитань, ніж відповідей про 12-річну школу.

"Наприклад, перебуваючи у відрядженнях в регіонах та спілкуючись з батьками школярів, неодноразово чув обурення з приводу того, що діти будуть закінчувати школу у 18-19 років", - констатував Шкарлет.

Також глава МОН додав, що є інші, не менш вагомі аргументи на користь 12-річної системи освіти.

"Це питання було й залишається відкритим для фахової дискусії. Ми маємо напрацювати необхідні рішення, щоб 12-річна шкільна освіта діяла, стала зручною та ефективною для дітей, педагогів, батьків", - заявив Сергій Шкарлет.

Як повідомляв APnews, в Україні не буде подвійних зимових канікул у школярів.

Новини партнерів

Отримають не всі. Кабмін обіцяє людям частину зарплат втрачених через "карантин вихідного дня"
Сотні підприємців пікетували Кабмін через "карантин вихідного дня"