У мішку і закритій труні: як ховають померлих від Covid-19 в Україні та чи можна цілувати покійного

У мішку і закритій труні: як ховають померлих від Covid-19 в Україні та чи можна цілувати покійного
Читать на русском

Загиблих від коронавірусу ховають на звичайних цвинтарях, однак тіло при цьому дезінфікують

Коронавірус вбив вже більше 190 українців і понад 191 тисяч людей у ​​світі. ВООЗ розробила рекомендації по похованню померлих від Covid-19 людей, а головний санітарний лікар України Віктор Ляшко видав спеціальне розпорядження з відповідними вимогами.

На їх підстави редакція APnews відповідає на найважливіші питання про процес похорону в період пандемії.

Як ховають тіло померлого від Covid-19

Людей, які загинули від коронавірусу, ховають на звичайних цвинтарях. При цьому рируальні служби працюють в період пандемії, тому процес підготовки тіла краще довірити їм. Необхідності в спеціальних захисних костюмах, за рекомендаціями ВООЗ, немає. Але одяг, який був на людині при підготовці тіла до поховання, і інші речі, які при цьому використовувалися, потрібно відразу випрати в пральній машині при температурі 60-90 градусів.

Кремація при цьому не обов'язкова. ВООЗ повідомляє, що саме тіло не поширює інфекцію. А те, що померлих обов'язково треба кремувати, - міф. А ось бальзамування ВООЗ не рекомендує, так як процес передбачає надмірні маніпуляції з тілом загиблого.

ВООЗ також повідомила, що ховати тіла померлих від Covid-19 в мішку не обов'язково. Однак Ляшко в розпорядженні вказав, що тіла померлих від коронавірусу потрібно дезінфікувати розчином із хлором і поміщати в герметичний пакет-мішок, а вже потім - у труну.

Також, згідно з розпорядженням МОЗ, поховання або кремація повинні проходити в щільно закритій труні, а родичам і присутнім на похоронах заборонено цілувати тіло померлого.

Чи можна заразитися від померлого

Згідно з інформацією ВООЗ, самі тіла померлих вже не заразні і не поширюють інфекцію. Це стосується більшості інфекцій, які передаються між людьми (в тому числі і коронавирусної). Винятком стала холера або геморагічна лихоманка - наприклад, Ебола або Марбурга. На сьогоднішній день жоден випадок передачі інфекції від померлого живій людині не зафіксували. Однак інфекція може залишатися в самому тілі або одязі померлого.

Всі ми пам'ятаємо ситуацію в Херсонській області, де після похорону загиблої від Covid-19 захворіли люди. Щоб цього не сталося, ВООЗ все ж радить уникати безпосереднього контакту з тілом. За їхньою інформацією, усім присутнім потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема, мити руки з милом. А ось згідно з розпорядженням головного санітарного лікаря України, при похованні померлих від коронавірусу дозволяється перебувати одночасно в приміщенні не більше ніж одній людині на 10 кв. м, при забезпеченні дистанції між людьми мінімум 1,5 м.

Відзначимо, що до 11 травня в Україні триває карантин і пов'язані з ним обмеження на збори людей в одному місці. Правила можуть поширюватися і на похорон. В Україні органи місцевого самоврядування, згідно з вказівками, повинні проводити облік людей, які були на похоронах, відзначаючи дату і час перебування, прізвище, ім'я та по батькові, а також адресу проживання та контактний номер телефону.

Слід також враховувати, що коронавірус - нова інфекція. У ВООЗ відзначили, що рекомендації по захороненню тіл померлих від коронавірусу можуть змінитися.

У мішку і закритій труні: як ховають померлих від Covid-19 в Україні та чи можна цілувати покійного
Читайте також:
Чи може спекотна погода і літнє потепління зупинити коронавірус

Новини партнерів

Саакашівілі пригрозив кінцем України, якщо у Зеленського не вийде
В Україні назвали приблизні дати додаткової сесії ЗНО