У Мінветеранів розробили законопроект, щоб захистити права незаконно затриманих українців у РФ

У Мінветеранів розробили законопроект, щоб захистити права незаконно затриманих українців у РФ
Читать на русском

Законопроект передбачає грошову допомогу родичам незаконно затриманих, освіту для дітей, медичну і психологічну підтримку

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України спільно з правозахисними організаціями розробили законопроект, який урегулює правовий статус і гарантії соціального захисту осіб, незаконно затриманих окупаційною владою у Криму, на Донбасі та на території РФ.

"Законопроект визначає, яку державну підтримку може бути надано таким особам: щорічну грошову допомогу їхнім родинам на час позбавлення волі, одноразову грошову допомогу після звільнення, безкоштовну медичну допомогу, психологічні послуги, відшкодування правової допомоги, сприяння працевлаштуванню після звільнення, освіту для дітей і багато інших видів підтримки", - сказала голова правління організації "Zmina. Центр прав людини" Тетяна Печончик на прес-брифінгу "Результати круглого столу в парламенті "Правозахисний порядок денний для парламенту" у Києві у п'ятницю.

За її словами, законопроект визначає три категорії осіб, яким держава може надавати такий захист: особи, позбавлені волі за політичними мотивами на території окупованих Криму, Донбасу і в РФ (щонайменше 87 осіб), цивільні заручники на Донбасі внаслідок російської збройної агресії , які перебувають у полоні (120 осіб) і військовополонені (28 осіб).

"У нас є багато людей, які перебувають у полоні, бранці Кремля, люди, які вже звільнилися. Але, на жаль, за всі ці роки на державному рівні не було встановлено, яку підтримку від держави можуть отримувати такі особи", - пояснила Печончик.

Вона також додала, що цей документ матиме універсальний характер, тобто його дія поширюватиметься не лише на тих, хто нині перебуває в місцях несвободи внаслідок політично вмотивованого переслідування, а й на вже звільнених осіб, кількість яких становить 5 тис.

Новини партнерів

Суд не задовольним позов мерії Харкова про повернення проспекту імені Жукова
У Бундестазі провалили голосування за поправки до Газової директиви ЄС