У Мінкульті прокоментували питання "української російської мови"

У Мінкульті прокоментували питання "української російської мови"
Читать на русском

Ткаченко зазначив, що питання про "українську російську мову" не зовсім зрозуміле.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відреагував на заяву прес-секретаря президента Юлії Мендель про "українську російську мову". Про це міністр розповів в інтерв'ю "РБК-Україна", передає APnews.

За його словами, питання про "українську російську мову" не зовсім зрозуміле.

"Українська російська мова" - я, чесно кажучи, не зовсім розумію, що це таке, тому що немає такої дефініції. Мені здається, що для ідентифікації українців мову вкрай важливий, бо українською мовою можна створювати українські наративи. Але відштовхувати ту частину російськомовного населення, яка вважає себе патріотами, яка є українцями по суті, точно не варто", - зазначив Ткаченко.

Як раніше повідомляв APnews, мовний омбудсмен Тарас Кремінь "визначив місце" російської мови в Україні. За його словами, його не можна викреслювати з мовного фону, але і не можна ігнорувати національні інтереси.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна повинна не відмовлятися від російської мови. При цьому він вказав, що використовувати його треба для контрпропаганди проти Російської Федерації.

Крім того, прес-секретар президента України Юлія Мендель заявила, що Російська Федерація не є монополістом на російську мову. В Україні існує так звана українська російська мова, яка є частиною культурного розмаїття країни.

Новини партнерів

Нардеп Бужанський звернувся до Мін'юсту через призначення начальником управління СБУ в Криму "випускника КДБ"
Росія пояснила нарощування військ на кордоні з Україною активністю НАТО на Близькому Сході