У Мінкульті пояснили, чому не забрали звання "народних артистів України" у Кіркорова та Ані Лорак

У Мінкульті пояснили, чому не забрали звання "народних артистів України" у Кіркорова та Ані Лорак
Читать на русском

За словами міністра культури, забирати звання небезпечно - як ступити на тонкий лід

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що забрати звання у всіх, хто відзначився заявами проти України "небезпечно", адже "Україна - демократична країна". За його словами, позбавити звання можна, але це буде мати негативні наслідки.

Про це APnews пише з посиланням на інтерв'ю глави Мінкульту ВВС.

За його словами, якщо забирати звання "народного артиста України" у Філіпа Кіркорова за підтримку окупації Криму, тоді доведеться переглянути державні нагороди багатьох інших художників.

«Це звання надавалося раніше, напевно, за заслуги. І тут ми ступаємо на тонкий лід, бо народних артистів у нас чимало. Я перепрошую, що таке скажу, але різниці між Кіркоровим і Ані Лорак не бачу. Тому в даному випадку складно пояснити, чому у когось забирати, а у когось - ні», - сказав Ткаченко.

Зазначив, що безпрецедентне до цього моменту рішення про санкції проти каналів і рішення, яким збираються наздоганяти тих, хто комусь не подобається, - це абсолютно різні речі. І підкреслив, що ми живемо в демократичній країні.

Нагадаємо, Кіркоров отримав почесний титул в 2008 році від президента Віктора Ющенка «за вагомий особистий внесок у розвиток культурних зв'язків України і Росії». Тоді музикант підтримав Україну і виступив продюсером співачки Ані Лорак на конкурсі Євробачення-2008. У тому ж році Ющенко нагородив званням і Ані Лорак.

Раніше APnews писав, що Кіркорову заборонили в'їзд до Литви на 5 років за висловлювання про Україну і гастролі в Криму. В той же час артиста немає в списку осіб, яким заборонений в'їзд в Україну.

У Мінкульті пояснили, чому не забрали звання "народних артистів України" у Кіркорова та Ані Лорак

Новини партнерів

"Випий 40 таблеток і подивись, що буде": у поліції розповіли, як TikTok пов'язаний зі смертю семикласниці під Києвом
Верховна Рада відновила конкурси на посади державних службовців