У Мінфіні пояснили, навіщо підвищувати мінімалку

У Мінфіні пояснили, навіщо підвищувати мінімалку
Читать на русском

Сергій Марченко зазначив, що мінімальна зарплата нижче прожиткового мінімуму

Мінімальну заробітну плату в Україні підвищили, щоб узгодити з прожитковим мінімумом. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра фінансів Сергія Марченка в інтерв'ю Економічній правді.

"Чому підвищується мінімалка? Тому що фактичний прожитковий мінімум був вище тієї мінімальної зарплати, яка була встановлена ​​законом. Фактичний рівень прожиткового мінімуму - 5054 гривень, а мінімалка - 4723 гривень. Це одна причина. Інша причина - співвідношення між мінімальною зарплатою і середньою заробітною платою. В Україні, на мою думку, було близько 40%, в сусідніх країнах вищий. Ми не порівнюємо зарплати нашої країни з їх. Але співвідношення у нас просідала", - заявив міністр.

При цьому він вказав, що його завдання - виконувати рішення уряду швидко та ефективно навіть, якщо він з цим не згоден.

"Я протистою до того моменту, поки не прийнято рішення. Як тільки рішення прийнято, я дуже сприяю, щоб це рішення було швидко та ефективно реалізовано. І це нормально. Нормально, коли ти працюєш в команді, нормально, коли ти виконуєш завдання як міністр. Я можу скільки завгодно бути проти будь-яких витрат, але до того моменту, поки рішення не прийнято, поки мене на Кабміні не переконали мої колеги, прем'єр, що це рішення треба підтримати. Все, крапка. Після цього я це рішення виконую. Інакше я повинен через будь-якого моєї незгоди писати заяву (про звільнення, - ред.). Так само не може бути", - підсумував Марченко.

Як раніше повідомляв APnews, підвищення мінімальної зарплати в Україні не матиме істотного впливу на рівень інфляції в країні.

Міноборони Білорусі розглядає варіант силового реагування на загрози ззовні
ЄС не визнав вибори в Білорусі та перегляне відносини з Мінськом

Новини партнерів