У Мінфіні анонсували збільшення витрат на медицину: на що витратять гроші

У Мінфіні анонсували збільшення витрат на медицину: на що витратять гроші
Читать на русском

Сергій Марченко зазначив, що витрати на медицину в наступному році планують збільшити на 0,8% від ВВП в порівнянні з поточним роком.

Влада має намір у 2021 році збільшити витрати державного бюджету на медицину - до 4,2% від валового внутрішнього продукту. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра фінансів Сергія Марченка.

"Поступово збільшуючи витрати, ми плануємо вийти на 5% у 2023 році. Збільшення у напрямку охорони здоров'я в держбюджеті складає понад 27 мільярдів гривень", - заявив Марченко.

При цьому він вказав, в основному зростання витрат бюджету буде через збільшення зарплат медпрацівників за програмою медичних гарантій - 15,8 мільярда гривень. Крім того, глава МОЗ відзначив, що планується закупівля вакцин від COVID-19 на 2,6 мільярда гривень, купівля обладнання для опорних лікарень і розвиток екстреної медичної допомоги.

За його словами, на боротьбу з COVID-19 в наступному році хочуть виділити 19,4 мільярда гривень, а ще один мільярд - на запобігання поширенню COVID-19 в школах.

Варто зазначити, що в поточному році на медицину йде 3,4% ВВП.

Як раніше повідомляв APnews, підвищення мінімальної зарплати в Україні не матиме істотного впливу на рівень інфляції в країні.

Новини партнерів

На кордоні України та Білорусі зібралися натовпи хасидів
На Львівщині чоловік наїхав на дорожніх робітників: один загинув, інший у лікарні