У Мінекономіки запевнили, що дефіциту хліба в Україні не буде

Фото: Ігор Петрашко
Читать на русском

Продовольчий ринок України наповнений усіма категоріями товарів.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запевнили, що дефіциту хліба через карантин в Україні не буде. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу відомства.

У відомстві запевнили, що внутрішній продовольчий ринок наповнений усіма категоріями товарів, а цінова ситуація є стабільною і контрольованою.

"Два тижні тому Мінекономіки підписало Меморандум з основними учасниками зернового ринку щодо граничних обсягів експорту пшениці. Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити хліб нового врожаю, у нас буде 3 млн тонн пшениці - у 2 рази більше ніж минулого року, що повністю забезпечить нам продовольчу безпеку. Тому ніякого дефіциту хліба не буде", - заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

За словами Петрашка, три тижні тому спостерігалося зростання цін на певні товари, однак це вдалося зупинити. Загалом, останні 10 днів ціни не підвищувалися.

"Причини зростання цін носять, в першу чергу, сезонний характер. Адже традиційно перед Великоднем спостерігається подорожчання цін на окремі категорії продуктів. Але непередбачуваних стрибків не було і не буде. Друге - це девальвація, яка відбувається з валютою. Третя причина - це спекулятивний елемент, над подоланням якої в міністерстві вже працюють", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв APnews раніше, "Укрзалізниця" не планує підвищувати тарифи на проїзд у пасажирських поїздах після відновлення сполучення по завершенню карантину.

Новини партнерів

На Великдень в Михайлівському монастирі продукти будуть святити на вулиці і по одному
Зеленський пообіцяв мільйон доларів за вакцину від COVID-19, - Ляшко