У Львові робот-хірург Da Vinci вперше в Україні прооперував 13-річну дівчинку

У Львові робот-хірург Da Vinci вперше в Україні прооперував 13-річну дівчинку
Читать на русском

Робот провів операцію на кишківнику без жодного надрізу.

У Львівській лікарні швидкої медичної допомоги робот-хірург Da Vinci провів складну операцію на кишківнику 13-річної дитини.

Про це повідомив генеральний директор лікарні Олег Самчук у Facebook, передає APnews.

13-річна пацієнтка, за словами директора лікарні, мала складну патологію кишківника, яку тричі намагалися усунути, однак хірургічні втручанням лише погіршили ситуацію.

У дівчинки через операції розвинулася кишкова спайкова непрохідність. Дитина страждала від болю, що супроводжувався блювотою.

Лікарі за допомогою робота-хірурга Da Vinci зробили три проколи по 8 мм кожен, у черевну порожнину розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції з 20-кратним збільшенням.

"Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години", - повідомив Олег Самчук.

Зараз дівчинка почувається краще. Лікарі сподіваються, що проведена операція остаточно вирішить проблему пацієнтки.

Варто зазначити, що Львівська лікарня швидкої допомоги – єдина державна, яка має медичного робота Da Vinci. Ще один такий – є у приватній клініці Вінниці.

Як повідомляв APnews раніше, в Україні дитині вперше пересадили нирку від мертвого донора.

Новини партнерів

Одна з областей України вводить дистанційку в школах
На Донбасі підірвався автомобіль з бійцями ЗСУ