У Львові хірурги вперше провели операцію з трансплантації серця та нирок

У Львові хірурги вперше провели операцію з трансплантації серця та нирок
Читать на русском

В Україні за останні 15 років провели лише дві аналогічні операції в Ковельській районній лікарні Волинської області

У Львівській міській клінічній лікарні швидкої допомоги 4 липня вперше провели трансплантацію серця і двох нирок. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву головного лікаря Олега Самчука.

Операцію провели у ніч з 3 на 4 липня.

"Ми це зробили! У Львові протягом останньої доби трансплантували серце і дві нирки! Остання операція закінчилася буквально кілька годин тому. Я безмежно вдячний усім. І особлива подяка - рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для відразу трьох осіб", - написав головлікар.

За словами Самчука, донором, органи якого використовували для трансплантації, став 58-річний львів'янин, який впав з висоти і отримав травми, несумісні з життям. Лікарі констатували у чоловіка смерть мозку, що є прямим показанням до трансплантації. Згоду на забір органів дали мама і сестра.

"Нове" серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п'ять років тому вразив інфаркт. Нирки пересадили чоловікам - один зі Львова, другий з Тернопільської області.

Зазначають, що операції почалися після півночі і тривали до восьмої ранку. Трансплантації провели спільно з командою Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим.

Читайте також:
"Є для цього фахівці": Питанням трансплантації в Україні буде займатися окремий орган

Новини партнерів

Кабмін пояснив, як утилізувати використані маски та рукавички
Масова бійка зі стріляниною у центрі Києва: 10 затриманих та 3 постраждалих. Подробиці