У Львові гінекологічну операцію вперше виконав робот

У Львові гінекологічну операцію вперше виконав робот
Читать на русском

Пацієнткою стала 19-річна дівчина з безпліддям.

У Львові гінекологічну операцію вперше в Західній Україні провели за допомогою роботизованої системи. Про це APnews повідомляє з посиланням на Facebook Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

За словами медиків, пацієнткою на цій операції стала 19-річна дівчина, яка протягом двох років страждала від тазових болів і порушення менструального циклу. Крім того, у дівчини також діагностували безпліддя.

"Після ретельного обстеження наші фахівці виявили дермоїдну кісту правого яєчника. Це пухлинне, хоча і доброякісне, утворення, найчастіше підлягає тільки хірургічного лікування. Зазвичай така кіста утворюється ще з народження. З огляду на вік і захворювання пацієнтки наші медики прийняли рішення хірургічного втручання за допомогою роботичних системи ", - пояснили медики.

Використання такої системи (поєднання мікроінструментів і 3D-зображення високої чіткості) дозволили видалити кісту без надрізів - тільки за допомогою декількох маленьких проколів. Також це дозволило виписати дівчину з лікарні вже на другий день.

Раніше APnews повідомляв, що Зеленський анонсував будівництво в Україні сотень медустанов "світового рівня".

Новини партнерів

Впала в окріп: у Києві під жінкою провалився асфальт. Відео
ОПУ незабаром опублікує указ про призначення заміни Мендель, - Подоляк