У Луцьку на базі пологового будинку створили госпіталь для хворих на COVID-19: лікарі б’ють на спалах

У Луцьку на базі пологового будинку створили госпіталь для хворих на COVID-19: лікарі б’ють на спалах
Ексклюзив
Читать на русском

У коментарі редакції у відділі інформаційної роботи міської ради нам повідомили, що про протести лікарів знають, проте рішення вже прийняте і скасуванню не підлягає.

У Луцьку стався великий скандал через COVID-19. Місцева рада прийняла рішення організувати на базі пологового будинку госпіталь для хворих на коронавірус, але лікарі відділень проти та розпочали бунт. Зокрема, вийшли на мітинг та перекрили дорогу біля мерії.

Редакція APnews дізналась позиції двох сторін конфлікту, розповідаємо, що сталось.

Позиція міськради

Свою позицію Луцька мерія пояснює критичним погіршенням ситуації з поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Волинської області та Луцької міської територіальної громади, а також переповненням ліжок стаціонарного лікування відповідного профілю у визначених опорних лікарнях області.

Так, станом на 12 жовтня показник захворюваності у Луцьку - 249 випадків на 100 тис. населення, при нормативному 40 випадків на 100 тис. населення.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін зауважив, що ситуація з коронавірусом в регіоні стає дедалі гіршою. При цьому відмітив, що у Луцьку – лише два комунальні заклади: Луцька міська клінічна лікарня та пологовий будинок, причому перша допомагає ще й людям, які постраждали в ДТП.

“У нас дуже багато пацієнтів потребують стаціонарного лікування. В обласній інфекційній лікарні станом на сьогоднішній ранок залишилося всього 2 місця, в обласній клінічній лікарні – близько 50, але з киснем значно менше. Цих залишків вистачить на кілька днів. Ситуація критична. У Луцьку – лише два комунальні заклади: Луцька міська клінічна лікарня та пологовий будинок. Міська лікарня з початку карантину працює в ургентному порядку, вона надає допомогу після ДТП, при інфарктах, інсультах. Там не можна розмістити госпіталь”, - наголосив Володимир Лотвін.

Так, 15 жовтня була створена комісія для вивчення питання щодо можливості розміщення тимчасового інфекційного стаціонару для надання медичної допомоги хворим на COVID -19. Відбулась позачергова сесія у режимі відеозв’язку, на якій депутати міської ради все ж ухвалили рішення створити тимчасовий інфекційний стаціонар на базі акушерського корпусу КП «Луцький клінічний пологовий будинок».

У коментарі редакції у відділі інформаційної роботи міської ради нам повідомили, що про протести лікарів знають, проте рішення вже прийняте і скасуванню не підлягає. Проте не сказали, на який термін буде створено стаціонар.

Що зроблять?

Так, збираються терміново провести організаційну робота та розгорнути 214 ліжок на площах другого, третього та четвертого поверхів акушерського корпусу із дотриманням санітарно-епідемічних норм. У мерії запевнили, що Луцький пологовий будинок працюватиме у штатному режимі, ніхто працівників не буде звільняти.

При цьому тимчасовий шпиталь повністю відокремлять від інших корпусів за допомогою спеціальних перегородок. На базі першого поверху акушерського корпусу комунального підприємства «Луцький клінічний пологовий будинок» і надалі функціонуватимуть 36 ліжок для надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим, хворим на COVID-19. Також запевнили, що жодного застереження щодо облаштування корпусу для лікування хворих на COVID-19 немає.

Чому проти лікарі пологового?

Нам не вдалося зв’язатись із представниками лікарні - ні директор пологового будинку, ні головна медична сестра не відповіли на телефонний дзвінок. Проте персонал лікарні опублікували колективне звернення та пояснили, що їх не влаштовує.

Вони вважають, що таким чином країна і влада знищують пологові будинки. Розповіли, що 10 жовтня на територію пологового будинку приїхали фури з ліжками, з’явилися представники влади і поставили персонал перед фактом, що тут буде інфекційний шпиталь для COVID без їх на те дозволу. Вважають, що під виглядом перепрофілювання закладу влада хоче зупинити надання висококваліфікованої акушерської допомоги. Зазначили, що знають ситуацію з COVID-19 в регіоні і вважають абсурдним рішення створити інфекційний шпиталь в центрі міста, в житловому районі та ще й на базі пологового будинку, де на території гуляють молоді мами з колясками.

“У випадку надзвичайного стану ми звичайно будемо надавати допомогу усім. Проте зараз є установи більш пристосовані для того (і пустують) з лікарями відповідних спеціальностей”, - заявили у колективі пологового будинку.

У приймальні пологового нам повідомили, що будуть працювати в звичному режимі – вести партнерські пологи, приймати жінок з гінекологічною патологією, проводити обстеження, надавати допомогу вагітним з коронавірусом.

До речі, лікарі пологового зазначили, що вони одні з перших, хто не відмовляв COVID-хворим вагітним, надавав і надає їм допомогу, наражаючи себе на небезпеку і фактично єдині в області, хто має досвід ведення вагітних з коронавірусом.

Редакція APnews буде уважно стежити за ситуацією. Сподіваємось, нам вдасться поговорити з представниками пологового особисто та розібратись у проблемі.

Читайте також:

Новини партнерів

У Дніпрі розстріляли двох братів, один з них загинув
Зеленський призначив 29-річну дружину Хомчака головою Чернігівської ОДА