У лікарнях можуть розгорнути ще близько 20000 ліжок під COVID-19, далі перейдуть на мобільні шпиталі, - Степанов

У лікарнях можуть розгорнути ще близько 20000 ліжок під COVID-19, далі перейдуть на мобільні шпиталі, - Степанов
Читать на русском

В Україні наразі під COVID-хворих є 52 тисячі готових лікарняних ліжок.

Для хворих на коронавірус можуть виділити ще близько 20000 лікарняних ліжок, але і цього може виявитись недостатньо. Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов в інтерв'ю "Зе інтерв'юер", передає APnews.

Міністр зазначив, що в Україні вже виділено під COVID-19 близько 52000 ліжок (30% від усього ліжкового фонду), однак цього замало.

"Спостерігаючи, що відбувається далі, ми розуміємо, що треба ще збільшувати кількість ліжок. У той же час, у нас інші хвороби не зробили канікули і цим нашим громадянам необхідно надавати допомогу. Ми подивились по різним регіонам, скільки ще ліжок ми можемо додати і вийшло 20-22 тисячі безпосередньо в лікарнях, але згідно швидкості заповнення наших лікарень і розповсюдження коронавірусу ми можемо дуже швидко заповнити всі ці ліжка і тоді розпочнеться колапс медичної системи. У зв’язку з цим прийняли рішення щодо розгортання мобільних шпиталів і не в лікарнях. Чому? Тому що ми можемо достатньо швидко це зробити, це також стосується і кисню", - повідомив міністр.

Крім того, Степанов зазначив, що лікарняні ліжка заповнюються в середньому на 3500 тисячі щотижня, а хворий коронавірусом перебуває у лікарні близько 11 днів (раніше було 13).

Як повідомляв APnews раніше, стало відомо, скільки медиків в Україні померли через зараження COVID-19 на роботі.

Читайте також:

Новини партнерів

Владі не потрібна система відеофіксації ДТП в Україні, її цікавлять лише відкати, - експерт
Тільки 22 родини медиків, що померли від коронавірусу, отримали компенсації - Мінсоцполітики