У Латвії заявили про готовність прийняти до 10 000 біженців з України у разі вторгнення РФ

У Латвії заявили про готовність прийняти до 10 000 біженців з України у разі вторгнення РФ
Читать на русском

Уряд країни має план на випадок великого потоку біженців з України

Латвія може прийняти до 10 тисяч українських біженців у разі військового вторгнення Росії. Уряд країни має план на такий випадок.

Про це повідомляє APnews із посиланням на заяву міністра внутрішніх справ Марії Голубєвої місцевим ЗМІ.

"У Латвії є план на випадок, якщо в нашу країну раптом направиться великий потік біженців. Цей план існує вже якийсь час, але зараз важливо розуміти, що Україна має специфічні обставини. По-перше, вона має безвізовий режим з Євросоюзом. По-друге, наші жителі обґрунтовано підтримують прагнення України зміцнити незалежність своєї країни та територіальну цілісність. Це означає, що (люди) з великим розумінням віднесуться до необхідності прийняти частину українських біженців, якщо, не дай Боже, відбудеться війна", - йдеться у повідомленні.

За її словами, Латвія має бути готова прийняти та розмістити українців у разі вторгнення РФ.

"Нам треба передбачити всі ці речі. Тому ми перейшли від загального плану до конкретного, розробленого на випадок, якщо потік людей прибуде саме з України. Міністерство його підготувало, і ми чекаємо від інших міністерств коментарів та пропозицій щодо його покращення", - підсумувала Голубєва.

Як раніше повідомляв APnews, Польща чекає на своїх кордонах близько мільйона українців у разі повномасштабної війни Російської Федерації та України.

Новини партнерів

Авіакомпаніям рекомендували не літати над Азовським та Чорним морем: у чому причина
Смертельна стрілянина на Донеччині: затримано двох українських військових